Літературні новинки

29.06.2023

Дорогі друзі!

До обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка надійшло ряд цікавих та актуальних книг, вартих вашої уваги.

 

Смаль Ю. П’ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці / Ю. Смаль ; іл. Ю. Ганик. – Київ : Моя книжкова полиця, 2023. – 84 с.

Історії, описані у цій книзі, історії справжніх живих дітей, які вміли гратися і допомагати своїм батькам, мріяли про гарне майбутнє, були слухняними, а іноді і неслухняними. Одним словом – це історії дітей, які пережили страшні роки Голодомору, але їм судилося вижити. Авторка цієї книги знала цих людей, дехто були її родичами, дехто знайомими. Це також історії про

 вміння залишатися людьми у найскладніших ситуаціях, допомагати ближньому, історії про незламність великої української нації, яка вистояла, сформувалася і продовжує боротьбу за свою незалежність.

Загоровська Л. ♯МояУПА / Л.Загоровська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 496 с.

У цій книзі – 39 розповідей про людей, які воювали в Українській Повстанській Армії, або допомагали їй боротися за незалежність України майже 100 років тому. Книга про людей, які зазнали переслідувань, арештів, репресій і які залишилися незламними та нескореними у своїй боротьбі. Історії, які ввійшли до книги, дуже різні, але їх об’єднує

 єдине бажання – вільна, незалежна Україна. Це книга-сповідь, яку варто прочитати, аби осмислити велику сторінку історії України.

   

Дубчак О. Бачити українською : слово в мовній картині світу / О. Дубчак. – Київ : Віхола, 2022. – 336 с.

 Мова – це не просто сукупність слів, що зберігаються у словниках. Мова – це спосіб мислення та відображення дійсності, це картина світу, яку почали малювати наші далекі пращури і продовжать довершувати наші далекі нащадки. Наша мовна картина демонструє те, яким ми бачимо світ. А бачимо ми його українською. Авторка цієї книги – кандидатка філологічних наук. Дана книжка присвячена найголовнішій одиниці мови – Слову. Саме воно дає нам змогу спілкуватися, передавати важливу інформацію, висловлювати почуття. Адже саме зі слова починається буквально все. 

Дубчак О. Перемагати українською : про мову ненависті й любові / О. Дубчак. – Київ : Віхола, 2022. – 144 с. 

         24 лютого 2022 р. завдяки нашому ворогові ми заговорили дещо інакше, ніж зазвичай. Наша калинова, лагідна та ніжна мовонька, яку ми звикли чути з дитинства, перетворилася на сувору, жорстку і навіть жорстоку мову. Наша мова стала нашою зброєю. Розмовляючи українською, ми робимо боляче ворогам, а це вже дуже й дуже немало. Мова ненависті нам зараз дуже необхідна. Як ми називаємо ворога? За

 якими мовленнєвими особливостями легко його розпізнаємо? Чи вміємо воювати словом? Авторка цієї книжки намагається допомогти своїм читачам розібратися з цими питаннями і доводить, що воювати на мовному фронті так само важливо, як на полі бою.

 

        

Війна 2022 : щоденники, есеї, поезія / упоряд. В. Рафєєнко. – Львів : Видавництво Старого Лева ; Варшава : Нова Польща, 2023. – 440 с.

         Лютий 2022 року змінив не тільки життя України, а й усього світу. Війна принесла українцям багато горя, біди, жаху та непоправних втрат. Нова воєнна реальність породила феномен нової літератури, що є реалістичним змалюванням боротьби українців за свій дім, землю, незалежність. До книги ввійшли щоденники, есеї, вірші майже пів сотні українських письменників, які віддзеркалюють та осмислюють цей страшний і вирішальний для всіх нас час. Серед авторів Сергій Жадан, Юрій Винничук, Ірина Цілик, Любко Дереш, Софія та Юрій Андрухович, Ліна Костенко, Олександр Ірванець та багато інших письменників.

 

   

 Соловйов С. Подільський тризуб : худож.-документ. повість про 36 окремий стрілецький батальйон Збройних Сил України / С. Соловйов. – Одеса : Гельветика, 2023. – 224 с.

         Автор книги Сергій Соловйов був мобілізований у новостворений 36 окремий стрілецький батальйон ЗСУ. Батальйон був створений у квітні минулого року і формувався на Хмельниччині. Тут наші герої взяли до рук зброю, тут зрозуміли, що треба йти захищати рідну землю від ненависного ворога. У книзі відображаються події становлення та бойового шляху батальйону у Хмельницькій, Сумській, Донецькій та Харківській областях упродовж квітня-грудня 2022 року. Публікуються розповіді бійців, які брали безпосередню участь у війні.

 

        

 Степаненко Є. Абетка війни / Є. Степаненко, С. Степаненко ; іл. С. Фесенко. – Львів : видавництво Старого Лева, 2023. – 144 с.

         Дана книжка – одна з історії російсько-української війни. Автор почав її писати ще 2015 року, коли у складі підрозділу медиків воював на Сході України. Це чесна та зворушлива розмова про війну і про життя для всіх: і дітей, і дорослих. Книжка побудована як абетка, де кожна літера – це одне із понять війни та миру навколо війни. В ній переплітається життя доньки автора в мирному місті і тата, який на війні. Донька телефонує татові, пише листи та есемески, розповідає про свої справи, а ще ставить дитячі та недитячі запитання про війну. А тато просто, чесно і бережно розповідає доньці про все на світі.

 


22.09.2022

Дорогі друзі!

До обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка надійшло ряд цікавих та актуальних книг, вартих вашої уваги. Вони стануть у нагоді при висвітленні окремих тем шкільної програми з інформатики, економіки, психології, хімії…

 

♦ Маєвський Є. ІТ-енциклопедія для дітей / Є.Маєвський. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 264 с.

         Ця книжка про інформаційні технології, які ми для зручності називаємо скорочено ІТ. Завдання цієї книжки – допомогти з’ясувати основні поняття, пов’язані з комп’ютерами, як розвивалася та наука і технологія, яка сьогодні є однією з найпоширеніших і найуживаніших у світі. А ще аби плідно працювати з комп’ютерами, треба розуміти, як вони влаштовані, яким чином вони працюють. Допоможе вам у цьому дана книжка. Адже в ній доступно, популярно і просто описана будова комп’ютерів, структура програмного забезпечення комп’ютерів, комунікації та мережі, безпека в ІТ, ІТ-бізнес.

       

   ♦ Бінгем Д. Мої гроші : як розумно витрачати, заробляти і заощаджувати кошти / Д.Бінгем, Г.Бейсі ; іл.: Н.Лещнікофф, Ф.Гаррісон ; пер. з англ. В.Левицька. – Київ : Книголав, 2021. – 200 с. – (Дитяча полиця).

         Все життя людині доводиться мати справу з грішми: покупки у крамницях, оплата житла, подарунки друзям та багато іншого. У цій книжці просто і зрозуміло розповідається про всі таємниці успішного керування грішми. Тут зібрано безліч практичних порад, як заробляти гроші та як їх з розумом витрачати і планувати наперед, щоб грошей вистачало на всі потреби. Із книги ви дізнаєтесь, як керувати витратами, як відкласти гроші на подарунки і заощадження.

          

♦ Вермонд К. Таємне життя грошей : дитячий путівник світом готівки / К.Вермунд ; іл. К.Генмер. – Харків : Vivat, 2019. – 159 с.        

         Книга допоможе читачам довідатися про те, як впливає на наше життя готівка і чому вона більш значуща, ніж банківські рахунки та навіть великі інвестиції. Грунтуючись на різноманітних джерелах – від старовинних казочок до новітніх досліджень – автор книги розплутує загадкові шляхи грошей і розкриває, що воно таке насправді – ота химерна, захоплива й водночас невід’ємна частина нашого життя. Книжка неодмінно навчить своїх читачів правильно поводитися з грішми. Вона адресована дітям старшого шкільного віку, але буде корисна також і дорослим.

        


 ♦ Шляхов А. Хімія на пальцях / А.Шляхов ; пер. О.Кобелецька. – 2-е вид., доопрац. і випр. – Київ : Форс Україна, 2021. – 400 с.

         Хімія – чарівна наука. Чарівна без перебільшення, бо вивчає перетворення одних речовин на інші. Її прийнято вважати складною, важкою для розуміння наукою. Та насправді це не так. Хімія вкрай логічна. У ній все відбувається згідно законів. Ця книга допоможе вам з’ясувати, що таке хімія. Вона однаково знадобиться і тим, хто розпочинає вивчати ці цікаву науку, і тим, хто нею захоплюється. Адресована і дітям, і дорослим. Написана вона просто і зрозуміло про хімію органічну та неорганічну, про хімічний зв’язок, про основні класи неорганічних речовин та багато іншого.

          

♦ Голдінг С. Як залишатися позитивним і визволити свого внутрішнього оптиміста / С.Голдінг ; пер. з англ. М.Козиренко. – Харків : Ранок, 2020. – 160 с.

         Через швидкі темпи сучасного життя та різні перешкоди, які виникають на нашому шляху, ми легко зосереджуємося на негативі. Але так не має бути! Ця книжка – своєрідний путівник, який навчить кожного помічати все хороше навколо себе і створювати світ, сповнений позитиву. Тут є поради від авторки, рецепти гарного настрою, формули, як бачити і робити позитивне, про основи позитиву, вправи на позитивність. Тут зібрані також поради та ідеї, які можуть покращити ваш настрій, допоможуть мислити позитивно та стати найяскравішою та найщасливішою людиною.

        

 ♦ Кей К. Код упевненості для дівчат : досвід реальних дівчат, які дали волю впевненості та зробили щось дивовижне / К.Кей, К.Шипмен ; пер. з англ. Ю.Григоренко ; іл. Н.Ловсон. – Харків : Vivat, 2020. – 208 с.

         Ця книжка адресована дівчатам і допоможе їм стати впевненою та популярною. Авторки винайшли рецепт, як самостійно можна досягти впевненості в собі. Гаєчки та гвинтики впевненості,, дівочі дилеми та ключі до їх розв’язання – все викладене на сторінках цієї книжки. Грунтується вона на дослідженнях про те, що впевненість і як її набути. Прочитавши книжку, ви навчитеся створювати свої Коди Впевненості, навчитеся бути справжніми, перетворюючись на дівчину-дію, та багато іншого.


28.01.2022

Дорогі друзі!

До обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка надійшло ряд цікавих та актуальних книг, вартих вашої уваги. Вони стануть у нагоді при висвітленні окремих тем шкільної програми: астрономії, української мови, правознавства, біології...


♦ Про права та обов’язки : твій довідник з громадянства. – Харків : Ранок, 2021. – 64 с.

         Кожна людина, народжена в Україні, автоматично отримує набір прав та обов’язків, гарантованих їй Конституцією України. Але чи достатньо вона з ними обізнана? Що таке громадянство? Хто створює закони? Як ухвалюють закони? Хто стежить за виконанням законів? У цій книзі читачі знайдуть відповіді на ці та багато інших запитань. Ця книжка доступно знайомить із засадами державотворення, пояснює, які права мають громадяни і що робити, щоб захистити себе. Книга гарно ілюстрована кольоровими малюнками.

 

        

♦ Бондар Т. Навчання без стресу, або Як не плакати над домашнім завданням / Т.Бондар. – Харків : Основа, 2022. – 176 с. – (Для турботливих батьків).

         Дана книга допоможе батькам та вчителям початкових класів визначити причини, які заважають дитині навчатися, з’ясувати, як правильно перезапустити дитячу мотивацію, зрозуміти, які підходи краще використати, щоб допомогти налагодити процес навчання. Книга містить також чіткі та доступні техніки, які допоможуть дитині навчитися вчитися, з легкістю опановувати знання, покращити пам’ять і техніку читання.

         Книга адресована турботливим батькам, креативним вчителям та всім, хто бажає допомогти дітям успішно навчатися.

 

       

  ♦ Дворецька Ю. Помилкаріум : моя українська правильна та вишукана / Ю.Дворецька. – Харків : Основа, 2021. – 128 с. – (Візуалізований довідник).

         Автор цієї книги за фахом редактор та дизайнер і вже 15 років працює над виданням книжок, тож про помилки знає якщо не все, то дуже багато. “Помилкаріум” – книга для удосконалення мовлення, адже сучасна людина повинна вміти правильно і грамотно говорити. Тут вміщена велика кількість прикладів найбільш поширених помилок, недоречних мовних конструкцій в українській мові та варіанти їхнього виправлення. Отож, поданий в книзі матеріал допоможе легко і ненав’язливо удосконалювати своє мовлення.

 

        

♦ 100 фактів про планету Земля / Д.Мартін та ін. ; іл. Ф.Маріані, П.Поло, Д.Е.Мюррей ; пер. з англ. Г.Лелів. – Київ : Книголав, 2021. – 128 с. – (Дитяча полиця). 

         Наша планета – найдивовижніше відоме нині небесне тіло у Всесвіті. Впродовж своєї історії людство намагається дослідити її вздовж і впоперек. Проте, часто наша діяльність лише шкодить довкіллю і змінює природний баланс. У цій книжці вміщено багато цікавого про формування життя на Землі, неймовірні природні явища, зародження нових природних об’єктів, а також про небезпечну людську діяльність та її вплив на довкілля. Книга гарно доповнена кольоровими ілюстраціями.

 

        

♦ Станішевська А. Як навчити дитину грати в шахи / А.Станішевська, У.Станішевська ; іл. З.Добоша. – Харків : Vivat, 2021. – 96 с.

         Шахи – це справжня королівська гра, яка розвиває уяву, навчає логічного мислення й витримки, тренує пам’ять, спостережливість і терпіння. У цій книжці розповідається про захопливі пригоди мешканців Міста Шахів, які допоможуть читачам пояснити правила руху фігур шахівницею, а також основні тактичні прийоми гри в шахи.

 

        

 Турбаніст Т.С. Найвидатніші  відкриття / Т.С.Турбаніст. – Київ : Кристал Бук, 2021. – 48 с. – (Світ навколо нас).

  ♦ Турбаніст Т.С. Найвизначніші винаходи / Т.С.Турбаніст. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 48 с. – (Світ навколо нас).

         Ці дві книги вийшли в серії “Світ навколо нас”. Хто насправді відкрив Америку та чи дійсно Менделєєв побачив таблицю хімічних елементів уві сні? Хто винайшов папір та коли з’явилося перше колесо? Кому ми завдячуємо зникненням епідемій та де виникла писемність? На всі ці та багато інших запитань читачі знайдуть відповіді у цих книгах. Тексти книг проілюстровано репродукціями картин, яскравими фотографіями, малюнками та схемами.

 

   14.01.2022

Книги про Різдво та Новий рік для всієї сім’ї.

Надворі сніг, удома миготять вогники на ялинці, пахне мандаринками, а вся сім’я щаслива і в очікуванні свята. Саме на Новий рік, День Святого Миколая та Різдво у магію й чудеса віриться найбільше. Доповнити атмосферу можна з класною різдвяною історією. У пригоді стануть наступні книги.

Толкін Джон Р. Р.  “Листи Різдвяного Діда”, 2017

Мало хто знає, що "Хобіта" й "Сильмариліон" Толкін писав в першу чергу для своєї родини. Дякувати богу, що ці творіння дійшли таки до полиць бібліотек всього світу та великих екранів. Так сталося і з цією збіркою. Насправді листи Різдвяного Діда щороку приходили дітям Толкіна. Як годиться, з прикрасами та штампом Північного Полюса. Кожен лист- історія пригод Різдвяного Діда, бо не так і просто спакувати подарунки й підготуватися до Різдва. То олені подарунки розкидають, то білий ведмідь провалить дах будиночка, то з гномами воювати доводиться… Своїх діток Толкін точно любив, і дарував їм веселі, захопливі історії. Ця традиція в їх родині жила аж 23 роки. Спробуйте і ви пережити ці пригоди й тепло разом зі своєю родиною.

Дікенс Чарльз  “Різдвяна історія”, (“A Christmas Carol”), 1843

Чарльз Дікенс не просто написав твір про Різдво. Він зміг надихнути мільйони людей, створити філософію Різдва, коли всі діляться найкращим, роблять добрі вчинки та єднаються. Це уже класика для різдвяних свят. Книга задумувалася для дітей, але насправді перечитувати її варто напередодні Різдва усім. Так багато сенсу, натхнення й святкового настрою немає в жодній книзі! Ця історія не лише змушує переглянути власні вчинки, а й дає надію на краще життя, на зцілення. Готові пережити Різдво з Ебенезером Скруджем і трьома духами Різдва?

“Найкращі різдвяні історії” (“lllustrated Stories for Christmas”), 2012

Читач переноситься між різними казками й світами. На сторінках можна познайомитися зі Сніговою королевою, перенестися до Лондона чи в будиночок Санта Клауса, де ельфи готуються до свята. У книзі зібрані класні казки як від популярних Ганса Крістіана Андерсена, Шарля Перро, так і творіння сучасних авторів. Не тільки класична "Різдвяна історія", а й просто улюблені "Снігова королева", "У Санти вихідний", "Кіт у чоботях".

 
Утник-Стругала  Моніка “Йдуть свята. Про Різдво, святого Миколая й новорічні традиції на світі”, 2020

Книга пояснить вам і дітям усі "чому" про різдвяні свята. Історія багатьох традицій, на жаль, забувається. З часом, може, й взагалі буде неясно, з якої країни які звичаї з’явилися? Якщо читати цю книгу, такого точно не станеться! Авторка пояснила у доступній формі та з красивими ілюстраціями, як з’явилися свята, для чого організовують ярмарки, чи у всьому світі Різдво в один день, чому люди прикрашають ялинку, що таке Вертеп та ще про сотні цікавинок. Не обійшли тут і тему казок, тож читачі дізнаються і про "Різдвяну історію", і улюбленого Лускунчика. Також можна буде вивчити, які колядки співають в сусідніх державах та як відзначають Новий рік у різних країнах.

 “Коли сніг пахне мандаринками”, 2020

А ще хвоєю, яка загубилася з ялинок та сосен. Глінтвейном з присмаком кориці. Імбирним печивом з духовки й подарунками. Звісно, влітку цей "аромоксамит" Новорічних свят відчути просто неможливо. Про магію, свята та різні пригоди, в які можна потрапити тільки у різдвяні й новорічні вечори, пишуть сучасні українські автори. Герої оповідань в основному підлітки, які потрапляють у різні перипетії, вчаться радіти щастю зустріти свято з рідними й заново намагаються повірити у святкову магію. А вам сніг пахне мандаринками?

 
“19 різдвяних історій”, 2018

А в цій книзі 19 різдвяних  історій сучасних письменників та письменниць призначені уже для дорослих читачів. На свята кожен дорослий точно згадує атмосферу дитинства, хоче знову відчути, як безтурботно кататися весь день на санчатах, дивитися мультики й чекати на справжні дива й прихід Святого Миколая чи Діда Мороза. Насправді всі ці дива нікуди не поділися, вони завжди у нашому серці. Книга показує нові сенси дорослішання, любові й віри. Різдво буває таким різним, як і взагалі усе наше життя.


 
Доктор Сьюз “Про Грінча, який украв Різдво”, (“How the Grinch Stole Christmas!”), 1957

Зелений химерний Грінч, який живе у печері й злиться на весь світ. Його ненависть до жителів містечка поруч зростає з кожним роком і кожним Різдвом. Хто б міг подумати, що цей буркотливий персонаж здатен навчити весь світ любити Різдво й магію! Але так і сталося. Нині мультики з Грінчем перевипускаються, а зображення зеленого пухнастого крадія Різдва бачили просто-таки усі. Грінч хотів вкрасти Різдво у мешканців містечка, знищити прикраси, солодощі й подарунки. Зрештою повірив у свято й зрозумів його справжній сенс. Навіть без різної мішури, ялинок, яскравих вогників і віночків, свято світле й прекрасне. Його справжня мета - не порадувати маркетологів, а зібрати родину й щасливо провести цей день!

Була Оксана, “День народження ялинки”, 2018

Добрі лісові духи туконі дбають про ліс та усі дерева. Кожне дерево народжується влітку, зростає під наглядом туконі, міцніє. Так само і ялинки народжуються в лісі та підростають до зими. І все ж, саме взимку несподівано зростає одна новорічна ялинка, і цей день святкує усе лісове братство. Книжка показує малюкам, як берегти природу, в тому числі і ялинки. Дорослим теж не завадить зрозуміти, що для кількох тижнів краси рубати деревце не варто. Зараз є дуже багато варіантів альтернативних ялинок та сервісів, де можна купити деревце в горщику чи взяти напрокат. Якщо й ставати екосвідомим, то точно у форматі казки.

Прохасько Тарас, Прохасько Мар’яна “Хто зробить сніг”, 2013

Твердження, що сніг — це просто замерзла вода, вбиває всю новорічну романтику. Забудьте про це пояснення! Особливо дітям. Краще увімкніть фантазію й усі найкращі почуття у серці та розкажіть казочку про народження сніжинок. Як у Тараса й Мар’яни Прохасько. Тринадцять кротенят досліджують світ і дивуються усьому, що відбувається довкола. Мама й тато кроти вчать їх і розповідають дивовижні історії. Малечі цікаві всі пори роки, але наймагічніша таки зима. Хто ж робить сніг? Читайте вже у книзі.

Винницька Ярина  “У країні сирних коників”, 2017

Ви ще не встигли забути, яким світ видавався у дитинстві? Щодень пригоди, калюжа, як море, дослідницькі місії, фантазійні ігри. Здається, в голові дитини міг ожити будь-який сценарій без жодних 3D й симуляторів. З цією книгою ви можете повернути ті почуття! Просто відправляйтеся в країну сирних коників гуляти вулицями Львова, гризти смачні бурульки з даху, ліпити чашку з глини й заглядати у всі можливі майстерні на вулицях. Прожити атмосферу найріздвянішого міста України можна навіть з дому. Не тільки дослідити народні ремесла й познайомитися зі стравами й виробами, а й зустріти Духа Різдва, чарівників та мольфарів.

 


2.08.2021

Дорогі Друзі!

До обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка надійшло ряд цікавих та актуальних книг, вартих вашої уваги. Вони стануть у нагоді при висвітленні окремих тем шкільної програми: фізики, хімії, психології, літератури, історії...

 

        

Саліпа О. Оля / О.Саліпа ; худож.-оформл. М.С.Мендор. – Харків : Фоліо, 2020. – 218 с. – (Мистецькі біографії).

         Ольга Саліпа – наша землячка, поетеса. Вона вже випустила друком дві збірки поезії. Роман О.Саліпи “Оля” – володар Гран-прі “Коронації слова-2020”. Оля” – це художній психологічний роман, у якому головним героєм є Ольга Кобилянська – видатна українська письменниця, але творчої сторони твір майже не торкається. Ольга у книзі постає перед нами звичайною жінкою: зі своїми проблемами, болями, переживаннями і турботами. Багато місця в романі займає історія кохання Ольги Кобилянської та Осипа Маковея. У книзі також зібрані відомі яскраві факти біографії Ольги Кобилянської, що вже були описані різними дослідниками.

 

        

Реттл Е. 501 факт, який треба знати з… історії / Е.Реттл ; пер. з англ. М.Пиріг. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 256 с.

         Ця книга зовсім не схожа на шкільний підручник. Тут ви знайдете 501 важливий факт про перші імперії, давню історію, середні віки, епоху Просвітництва, великі війни та багато іншого. Крім того цікавинки: хто і як винайшов сірники, хто був королем лише 20 хвилин, хто вбив людей пелюстками троянд, де і чому карали на смерть тварин – про все це на сторінках цієї книги. Всі історичні факти об’єднані за хронологією. Спробуйте розгадати загадки історії!

 

        

Віктор П. Фізика : основи і механічний рух : просто і зрозуміло про фундаментальну науку / П.Віктор. – Київ : BOOKCHEF, 2020. – 384 с.

         Автор цієї книги – вчитель фізики, який отримав “Срібну кнопку YouTube” за відеоуроки. Дана книга написана за мотивами цих відеоуроків. Тут зібрано найцікавіші теми з механіки і це стане в нагоді школярам, яким необхідно закріпити знання з фізики, і вчителям, які бажають ще глибше і досконаліше вивчити свій предмет.

 

        

Шляхов А. Хімія на пальцях / А.Шляхов ; пер. О.Кобелецька. – 2-е вид., доопрац. і випр. – Київ : BOOKCHEF, 2021. – 400 с.

         Хімія – без перебільшення чарівна наука, бо вивчає перетворення одних речовин в інші. Її прийнято вважати складною та важкою для розуміння наукою, але це зовсім не так. Ця книга написана про хімію простою і зрозумілою мовою. Адресована вона і дітям, і дорослим. Вона допоможе зрозуміти ази хімії і однаково знадобиться тим, хто лише розпочинає вивчати цю науку, а також тим, хто ґрунтовно її вивчав і встиг забути.

 

       

  Гарньє С. Думай і дій як кіт – 2 / С.Гарньє ; пер. з фр. О.Ларікова. – Харків : Vivat, 2021. – 240 с.

         Чи можуть ваші кішки навчити вас жити? Відповідь на це питання однозначна  – так. Не вірите? Прочитайте дану книгу Стефана Гарньє. Автор цієї книги уважно стежить за котами і намагається зрозуміти їх спосіб життя, спосіб мислення і прийняття рішень. Більше десяти років спостереження за вихованцем перетворилися в набір із сорока спеціальних рис характеру, характерних для всіх кішок. І саме ці риси можуть допомогти людям в складних життєвих ситуаціях, на робочому місці, у спілкуванні з друзями. Адже не даремно кішки давно називають мудрими тваринами. Отже, ця книга про те, чого варто повчитися у котиків, яку автор написав разом зі своїм пухнастим другом Зіггі.

 

        

Берн Е. Ігри, у які грають люди : світовий бестселер із психології стосунків / Е.Берн ; пер. з англ. К.Меньшикова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 250 с.

         Автор цієї книги – засновник власної теорії про людські стосунки. У цій книзі ви знайдете відповіді на багато питань з психології: чому відносини між людьми заходять у глухий кут, а в колективі виникають непорозуміння. Адже вся справа в іграх, у які ми граємо упродовж всього життя один з одним. Відносини між людьми автор описав простою та приємною мовою, даючи читачам зрозуміти, що вони можуть їх змінити.

 

        

Кові С.Р. 7 звичок надзвичайно ефективних сімей : як створити сімейний затишок у нашому буремному світі / С.Р.Кові ; пер. з англ. Є.Мірошниченко. – Київ : BOOKCHEF, 2020. – 544 с.

         Автор цієї книги розкриває тему сімейних стосунків і пропонує практичні поради щодо вирішення повсякденних і нестандартних проблем, які дуже часто руйнують сім’ї. Із книги ви дізнаєтесь, як поєднати сімейне життя і бізнес, створити стабільну та гармонійну сім’ю і дійти порозуміння між батьками та дітьми. На завершення у книзі ви знайдете якраз тих самих сім звичок надзвичайно ефективних сімей.


15.03.2021

    Друзі, до нашої бібліотеки надійшло ряд цікавих та актуальних книг, вартих вашої уваги. Вони стануть у нагоді при висвітленні окремих тем шкільної програми.

               

 Фріт А. Політика для початківців / А.Фріт, Р.Гор, Л.Стоуелл ; пер. з англ. В.Левицька ; іл. К.Стовера. – Київ : Книголав, 2019. – 127 с.

         Політика – це одна з тем, які порушувати в розмові вважається неввічливо. Але розуміти її суть просто необхідно, якщо ви хочете розібратися, як влаштований світ. Політика займає всі сфери нашого повсякденного життя. Вона пояснює, як група людей взаємодіє між собою чи як обирає спосіб керувати  містом, районом, країною. Ця книжка розкриває найважливіші сучасні світові процеси, а також допоможе навчитися захищати свої права та поважати права інших.

        

 Карзан К. Думай як Шерлок Голмс / К.Карзан, С.Скалько ; пер. з італ. Л.М.Михайлова. – Харків : Ранок, 2020. – 96 с. – (Думай як).

         Шерлок Голмс вже давно припинив бути просто персонажем з книги. Він – взірець логіки, кмітливості та впевненості у собі. Автори цієї книги проаналізували твори А.Конан Дойла, щоб з’ясувати, як працює мозок Шерлока Голмса. Їхні спостереження  супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть навчитися думати як найвідоміший детектив усіх часів.

       

  Гресь А. Діти та гаджети : секрети розумного спілкування / А.Гресь. – Харків : Основа, 2020. – 144 с.

         Сьогодні світ дуже важко уявити без комп’ютерних технологій, адже вони ввійшли в усі сфери нашого життя. Не стали винятком і діти, які весь свій вільний час проводять перед екраном комп’ютера. Чому дітям дуже подобається проводити час у мережі, що таке комп’ютерна залежність, як домогтися, щоб Інтернет і гаджети були корисними для дітей, що таке кібербулінг? На ці та багато інших запитань ви знайдете відповіді в даній книзі. Книга адресована батькам, які хочуть допомогти своїм дітям і які дбають про розвиток своїх дітей в усіх сферах життя.

        

  Маєвський Є. ІТ-енциклопедія для дітей / Є.Маєвський. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 264 с.

         Книжка допоможе познайомитися з основними поняттями, пов’язаними з комп’ютерами, та дізнатися, як розвивалася та наука і технологія, котра на сьогодні є однією з найпоширеніших і найуживаніших у світі. Тут ви знайдете інформацію про спілкування комп’ютера і людини, будову комп’ютерів, з чим працюють комп’ютери, про комунікації та мережі, безпеку в ІТ тощо.

 

Скицька У.  #Наші на карті світу : історії про людей, якими захоплюється світ / У. Скицька ; худож. А. Селлешій. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 320 с.

“#НАШІ на карті світу” – це 80 історій про непересічних людей, українців за походженням чи місцем народження,  про  #НАШИХ людей, яких визнав увесь світ. Вони змінили хід історії, їх досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки є добре знані, а є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям. Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка – так буває лише в кіно.

 

Пуї  Ж.-Б. Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв / Ж.-Б. Пуї ; пер. з фр. П. Мигаль ; худож. С. Блох. –  Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 141 с.

На сторінках цієї енциклопедії вас чекають невідомі, пізнавальні історії з життя геніальних особистостей, які залишили вагомий слід в різноманітних галузях: історії, літературі, мистецтві та науці, хоча багато років знадобилося, щоб до них прийшла слава і людство прийняло їх геніальність та їх творчість. Хто б подумав, що з них виростуть великі люди, коли вони були малими дітьми? Відкрийте для себе ці гучні імена по-новому і дізнайтеся більше про їхні зухвалі юні роки…

 

 21.12.2020

Шановні друзі!

         Пропонуємо вашій увазі нові книги, які дадуть конкретні та дійові поради щодо виховання сучасних підлітків та підкажуть, як виховати у них ділові та підприємницькі якості, вміння говорити та поводити себе у різних ситуаціях.

       


Дорсі Д. Zкономіка : як покоління Z zмінює майбутнє біzнесу / Д.Дорсі, Д.Вілла ; пер. з англ. Н.Палій. – Київ : Yakaboo Publishing, 2020. – 320 с.

         Сучасне молоде покоління Z змінює все. Це покоління, яке зростає і дорослішає уже сьогодні, яке стає часткою ринку праці і групою споживачів. Мета цієї книжки – допомогти керівникам підприємств адаптувати свої продажі, маркетинг, продукти і стратегії зростання, найму та управління персоналом. Адже компанії, які швидко зрозуміють особливості молодого покоління Z, адаптуються і зуміють здобути його прихильність та лояльність. Ця книжка – практична і обґрунтована досвідом інструкція для розуміння та включення нової генерації в усі аспекти економіки та бізнесу.

         


Стіллман Д. Покоління Z на роботі : як наступне покоління змінює сферу трудових відносин / Д.Стіллман, Й.Стіллман ; пер. з англ. І.Гоял. – Харків : Фабула, 2019. – 304 с.

         Час невпинно рухається вперед. Сьогодні ринок праці поповнюється представниками нового так званого покоління Z. Це покоління народжених у 1995-2012 роках. І появу нового покоління вже неможливо зупинити. Тож саме час познайомитися з цим поколінням Z. Ця книжка присвячена поколінню Z на роботі. Її мета – розкрити, ким є представники покоління Z, чому вони є такими, як вони будуть поводитись в трудових колективах, а також про їхні сім характерних ознак.

    




Грегорі Д. Малювання на сніданок : тисяча способів насолодитися життям, навіть якщо часу немає ні на що / Д.Грегорі ; пер. з англ. М.Ільницька. – Київ : ArtHuss, 2020. – 160 с.

         Ми живемо в дуже бурхливому часі та світі – немає коли перевести подих, вдихнути аромат кави чи троянд. А справ дедалі більше. Ця книжка для тих, у кого немає часу ні на що. Ось чому треба додати у список своїх справ ще один пункт – малювання. Адже малювання як різновид мистецтва, зробить ваше життя багатшим, адекватнішим та щасливішим, і забере воно лише кілька цікавих хвилин на день.

         


Кумбс Ш. Не бійся! : мотиватор для тих, хто хоче набути сміливості / Ш.Кумбс. – Харків : Жорж, 2020. – 96 с.

         Авторка цієї книжки доктор педагогічних наук та клінічної психотерапії, сімейний психотерапевт. Тому з власного досвіду розповість про речі, які вас непокоять, порадить, як радіти життю в будь-яких ситуаціях, і просто як бути собою. В книзі подаються вправи, як позбутися страху, навчитися розуміти свої почуття, правильно реагувати на ситуації, говорити з іншими і рости сміливими, впевненими в собі і позитивними.

        


Борг Д. Мистецтво говорити : таємниці ефективного спілкування / Д.Борг ; пер. з англ. Н.Лазаревич. – Харків : Фабула, 2020. – 304 с.

         Автор книжки Джеймс Борг – консультант і бізнес-тренер, відомий своїми відкриттями в галузі спілкування, особистісного розвитку, мови тіла та “контролю мислення”. У даній книжці він пропонує прості та дієві поради для кожної людини, як змінити спосіб мислення і поведінку в особистому житті та на роботі, зробити життя цікавішим, насиченішим і позбавитись зайвого стресу. Вона безперечно змінить ваші стосунки з людьми і змінить ваше життя.

     


Грінченко С.О. Я підліток : відверта розмова з батьками / С.О.Грінченко. – Харків : Основа, 2020. – 144 с.

         Ця книжка написана у формі звернення підлітка до своїх батьків із запрошенням вивчити його внутрішній світ, спосіб думок, логіку вчинків. У книзі є пояснення, чому підліток так поводиться, та подаються рекомендації батькам, як їм вчинити і що робити, щоб допомогти своїй дитині впоратися з труднощами дорослішання та віковими особливостями дітей. Мета книжки – дати батькам можливість через розуміння та усвідомлення утвердитися в любові та відчутті близькості зі своїми цікавими підлітками.

 

11.12.2020

Дорогі друзі!

         Пропонуємо  вашій увазі нові книги, які, сподіваємося, допоможуть вам по-новому подивитись на шляхи розвитку шкільництва, дадуть конкретні та дійові поради та підкажуть, як виховати у сучасних підлітків ділові та підприємницькі якості.

        

Робінсон К. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / К.Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г.Лелів. – Львів : Літопис, 2018. – 255 с.

         “Найзавзятіший поборник глобальних змін у сфері освіти” – так кажуть про автора цієї книги. Цю книгу мусить прочитати кожен, кого цікавить, як розвиватиметься шкільництво. Робінсон закликає покласти край старій системі освіти, адже в багатьох шкільних системах школярі нудьгують і втрачають інтерес до навчання. Закликаючи до дії, автор наводить прекрасні  приклади шкіл, де вже сьогодні творять освіту майбутнього. Книга буде корисна не лише вчителям, батькам, а й чиновникам – освітянам, політикам. Не пропустіть цієї важливої книжки!

        

Кляйнденст Е.-К. Маленький ілюстрований довідник. Дитина в умовах кризи. Коли криза допомагає нам зростати : пер. з фр. / Е.-К. Кляйнденст ; худож. Л.Корацца. – Харків : Основа, 2019. – 192 с. : іл.

         Цю книгу створили матері – психолог та ілюстратор за професіями. Вони дають досить слушні та правильні поради батькам. До цих порад варто прислухатися і вам, вчителі. Це поради щодо реального повсякденного життя і конкретні настанови про те, як краще реагувати на кризові ситуації, пов’язані з вихованням дітей.

         Що робити, як поводитись з дитиною, якщо вона не хоче йти до школи, не хоче їсти, не хоче вчитися, не хоче прибирати… і т.д.? Що робити, коли дитина не контролює себе, не чує слово “ні”, коли говорить неправду, поводиться зухвало, жорстоко з іншими? На такі та багато інших запитань ви отримаєте доцільні поради та допомогу.

        

Гресь А. Як пригорнути кактус? : книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків / А.Гресь. – Харків : Основа, 2018. – 201 с.

         Ще вчора це був ласкавий, добрий, милий малюк, ще вчора він був товариським, усміхненим підлітком. А сьогодні – це незрозумілий, агресивний, замкнений, ображений на весь світ хлопець. Що робити батькам, як діяти вчителю? Ця книга допоможе батькам зрозуміти і прийняти свою дитину, яка подорослішала, навчить не приймати скороспілих рішень, знаходити з ним спільну мову. Допоможе вона і педагогам отримати конкретні поради: що робити в окремих випадках, а чого краще не робити?

       

  Сігел Д. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини / Д.Сігел, Т.Брайсон ; пер. з англ. С.Січкар. – Київ : Наш формат, 2018. – 263 с.

         Ця книга дуже корисна для батьків і педагогів. Доктор медичних наук Даніел Сігел та докторка філософських наук Тіна Брайтон допоможуть вам численними порадами, як досягти дисципліни без істерик. Унікальний метод виховання від Даніела та Тіни допоможе дисциплінувати дитину без наказів, заборон і покарань. Дізнавшись, як функціонує мозок, ви краще зрозумієте дітей та зможете навчити їх давати раду негативним емоціям, розуміти свої почуття та контролювати вчинки. Завдяки цьому буде закладено основу розумового та емоційного здоров’я дитини.

        

Біденко С. Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків / С.Біденко, І.Золотаревич. – Харків : Основа, 2018. – 144 с.

         Ця книга допоможе підлітку в організації власної корисної прибуткової справи. В ній йдеться про реальні способи заробітку, даються корисні поради щодо дієвого плану створення своєї власної справи. А ще книга юного підприємця навчить, як знайти спільну мову з партнерами, клієнтами, замовниками, як відстежувати доходи і витрати, як заробити свої перші гроші. Тут подано також 9 детальних планів своєї справи для підлітків. Отож, гадаємо ви, педагоги, теж можете використати цей посібник у роботі з підлітками як прекрасний матеріал по вихованню у них ділових та підприємницьких якостей, по вихованню успішної дитини-підприємця.

       

  МакКенна Д. Як перетворити $100 на $1000000: Заробляй! Зберігай! Інвестуй! / Д.МакКенна, Д.Глайста, М.Фонтейн. – Харків : Основа, 2019. – 144 с. : іл.

         Ще одна надзвичайно цікава та актуальна книга, адже з її допомогою можна пояснити підліткам, чому краще заощаджувати, ніж витрачати гроші. Вона висвітлює особливості та використання грошей: складання та дотримання короткого, середнього та довгострокового плану і бюджету, розумне їх використання, відкриття ощадного рахунку, управління відсотками тощо. Порадьте дітям використати цю книгу як трамплін для ідей заробити мільйон доларів. Всі економічні реалії проілюстровані тут кольоровими малюнками, які допоможуть пояснити складні фінансові концепції та методи їхнього застосування.

 

22.10.2020

Увага!!! До обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка надійшло ряд цікавих та актуальних книг, вартих вашої уваги. Вони стануть у нагоді при висвітленні окремих тем шкільної програми.

        

        


100 фактів про числа, комп’ютери і програмування / іл. М.Федеріко, П.Поло, Ш.Нільсен ; пер. з англ. Г.Левів. – Київ : Книголав, 2019. – 128 с. : іл.

         Чи знаєте ви, що людина здатна розпізнавати числа лиш завдяки крихітній ділянці в мозку, а першими комп’ютерними богами були справжні комахи; а один глюк у програмі міг спричинити Третю світову війну? Ця книжка розповість вам і про інші, не менш неймовірні факти про числа, комп’ютери та програмування.

 

        


Стовелл Л. Життя онлайн : як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в Інтернеті / Л.Стовелл ; дизайн та іл. Н.Лещнікофф ; пер. з англ. Т.Кузьменко. – Київ : Книголав, 2020. – 144 с. – (Дитяча полиця).

         В Інтернеті величезна кількість пречудових можливостей, але, як і в реальному житті, ще й безліч потенційних небезпек і труднощів. Кожен має знати, чого остерігатися і як себе захистити. У цій книжці безліч підказок, як користуватися Інтернетом безпечно і як протистояти людям, які негарно там поводяться. Тут є також приклади добрих справ, які можна робити онлайн. І взагалі, чи варто боятися онлайн-простору? Книга допоможе вам вжити декілька запобіжних заходів, як поводити себе в Інтернеті з обережністю та цікавістю.

 

       


  Стенб’юрі С. 501 факт, який треба знати з… географії / С.Стенб’юрі ; пер. з англ. К.Крапка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 256 с.

         Якщо ви захоплюєтесь географією, любите подорожувати нашою планетою, то ця книга саме для вас. У книжці кожен факт – а їх аж 501! – розповідає неймовірні цікавинки про Землю – від найпростіших компонентів суші та атмосфери до природних явищ та катастроф. Читаючи книгу, ви поринете у подорож екосистемами, водоймами та ландшафтами, дізнаєтесь все про погоду, клімат, глобальні проблеми людства, а також довідаєтесь набагато більше, ніж могли собі уявити. Книга є дуже гарним доповненням до шкільного підручника з географії.

 

        


Барнс А. Як бути впевненим у собі / А.Барнс ; пер. з англ. А.Бірічева. – Харків : Фабула, 2019. – 160 с.

         Упевненість не виникає сама по собі і потрібен час для того, щоб виховати її. Якщо у вас не завжди виходить почуватися спокійним та врівноваженим, ця книжка саме для вас. Тут ви знайдете нескладні поради, мотивуючі висловлювання й думки відомих людей, довідаєтесь, як будувати плани і впевнено досягати наміченого та багато корисного для себе.

 

        


Барнс А. Як бути спокійним / А.Барнс ; пер. з англ. А.Бірічева. – Харків : Фабула, 2019. – 160 с.

         У швидкому та неспокійному сучасному світі усім нам було б корисно трішки збавити темпи та приділити хоч невелику частку уваги собі. У даній книзі викладені технології зберігання спокою, методи розслаблення тіла й розуму, прийоми боротьби зі стресами й внутрішньою напругою. Безліч корисних порад, цікавих ідей та дієвих заходів, зібрані в книзі, допоможуть відчути себе підготовленими до зустрічі зі світом, повним різних несподіванок.

 


Файві Е. Сміттєва революція. Порушуючи круговерть марнотратства / Е.Файві ; пер. з англ. І.Андрущенко. – Харків : Ранок, 2019. – 64 с. : іл.

         Що відбувається з предметами, які ми викидаємо? Може, вони опиняються на звалищі чи перетворюються на щось нове? Автор книги досліджує весь життєвий цикл речей, які ми використовуємо, збираємо та переробляємо. Читаючи книгу, ви дізнаєтесь, звідки походить вода, що відбувається з вашим одягом, коли ви його зносили, як ваш старий мобільний телефон може захистити тропічний ліс… І ще багато цікавого. Книга ілюстрована кольоровими малюнками.

 

       


  Ткачук Г. Книжка про сміття / Г. Ткачук ; ред. М. Савка ; худож. А. Селлешій. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. 132 с. : іл.

         Так, ця книжка – про сміття, тобто про тверді побутові відходи. Про те,  що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, у найкращому разі, – у кілька різних баків. Сміття буквально переслідує нас. Таке враження, що воно стежить за нами! Тому автор книги вирішила помститися і простежити за ним!  А серйозно – дослідити: чим насправді небезпечне сміття, а чим корисне; звідки воно береться і чому його так багато; що відбувається з ним після того, як ми його викинули; у чому полягає сміттєва проблема і як кожен із нас може долучитися до її вирішення.

         

2.06.2020

Шановні педагоги та батьки!
         Обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка нещодавно поповнилася цікавими новинками. Пропонуємо вам познайомитися з книгами серії “Інклюзивне навчання”.
        
Колупаєва А.А. Діти з особливими потребами / А.А.Колупаєва, О.М.Таранченко. – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 112 с. – (Інклюзивне навчання).
         У книзі висвітлюються особливості розвитку, навчання та виховання дітей із складними порушеннями психофізичного розвитку (порушеннями слуху, зору, церебральним паралічем). Тут вміщені методичні рекомендації щодо організації навчального середовища, методичні прийоми щодо забезпечення навчальних потреб таких учнів в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу. Описується також специфіка роботи з батьками таких школярів, організація інклюзивної класної кімнати, управління інклюзивним класом.
         Видання адресоване педагогам загальноосвітніх закладів, методивним працівникам, батькам дітей з особливими потребами, працівникам соціальних служб.
        
Колупаєва А.А. Інклюзивна практика: технології навчання / А.А.Колупаєва, О.М.Таранченко. – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 160 с. – (Інклюзивне навчання).
         У книзі представлено ефективні технології навчання дітей з особливостями розвитку, рекомендації щодо адаптації дитини та модифікації навчального середовища. Кожен розділ книги висвітлює навчання дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушеннями зору, слуху. Окремі розділи присвячені особливостям роботи вчителів з такими дітьми та організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами.
                
  Колупаєва А.А. Інклюзивне навчання: вибір батьків / А.А.Колупаєва, О.М.Таранченко. – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 56 с. – (Інклюзивне навчання).
         Матеріали цієї книги розкривають теоретичні і практичні питання інклюзивного навчання, враховуючи сучасні тенденції, передовий міжнародний і український досвід. Автори книги подають корисні поради щодо забезпечення належних видів адаптації для дитини з особливими освітніми потребами в навчальному закладі.
         У додатках до книги подані “Положення про інклюзивно-ресурсний центр”, “Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах”, “Асистент вчителя: посадові обов’язки та основні функції”.
Прохоренко Л.І. Дитина із труднощами у навчанні / Л.І.Прохоренко. – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 48 с. – (Інклюзивне навчання).
         Ця книга адресована батькам дітей, у яких виявлено порушення когнітивного розвитку, тобто кмітливості, здатності сприймати нову інформацію та запам’ятовувати її, уваги, мовлення, орієнтації у просторі і часі, рухових навичок. Автор розповідає про причини цих порушень, надає конкретні поради щодо розвитку такої дитини. Книга містить відповіді на питання: як формувати мовлення, як навчати дитину гратися, як формувати знання про довкілля, як розвивати розумову діяльність дитини.
        
Чеботарьова О.В. Дитина із синдромом Дауна / О.В.Чеботарьова, І.В.Гладченко. – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 48 с. – (Інклюзивне навчання).
         Як свідчить досвід багатьох країн світу, люди із синдромом Дауна стають повноцінними членами суспільства, діти можуть ходити у звичайні дошкільні заклади та школи, дорослі – знаходити роботу та створювати сім’ю. Необхідно лише допомогти такій дитині знайти своє місце в житті. Для цього батьки повинні знати якомога більше про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи і технології навчання та виховання. Автори книги пояснюють, який потенціал дітей із синдромом Дауна, які заняття необхідні таким дітям, як підготувати таку дитину до школи, які існують методики тощо.
       
  Базима Н.В. Розвиток мовлення дітей з аутизмом / Н.В.Базима. – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 144 с. – (Інклюзивне навчання).
         Книга містить практичні рекомендації щодо розвитку мовлення у дітей старшого дошкільного віку з аутизмом, опис особливостей психічного розвитку та сенсорики, характеристики поведінки та ігрової діяльності дітей з аутизмом. Особлива увага приділяється комунікативним навичкам таких дітей, їхньому розвитку. Автор надає рекомендації щодо створення психолого-педагогічних умов до формування мовленнєвої активності дітей з аутизмом. Книга адресована батькам дітей з аутизмом, а також логопедам, корекційним педагогам, практичним психологам загальноосвітніх та спеціальних дошкільних закладів.
        
Гресь А. Як пригорнути кактус? : книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків / А.Гресь. – Харків : Основа, 2019. – 201 с.
         Ця книга для тих, у кого вдома є незрозумілий, вередливий, різкий, агресивний підліток, який ще вчора був милим, ласкавим, добрим малюком. А також для тих, у кого вдома є замкнений, мовчазний, ображений на весь світ підліток, який ще вчора був усміхненим, товариським, відкритим. Ця книга допоможе батькам зрозуміти і прийняти свою “нову” дитину, яка подорослішала. Дбайливі батьки навчаться розуміти причини поведінки свого підлітка, знаходити з дитиною спільну мову, вживати правильні слова.
 28.04.2020



Шановні педагоги та батьки!

         Обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка нещодавно поповнилася цікавими новинками. Ці книги допоможуть вам у викладі  окремих тем з української мови, літератури та математики.

        
Український правопис / худож.-оформл. О.А.Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2019. – 348 с.
         24 жовтня 2018 р. після громадського обговорення схвалено нову редакцію Українського правопису. Сучасна українська мова – відкрита й динамічна. Якою має бути “правильна українська мова”? Чи загрожують їй іншомовні впливи? Яку мову ми передамо нащадкам? У новій редакції Українського правопису збережено підхід до мови як знакової системи та суспільного явища з позицій історичної й етнографічної соборності української мови та української нації.

       
  Авраменко О. 100 експрес-уроків української / О.Авраменко. – Ч. 1. – Київ : Книголав, 2018. – 192 с.
         Авраменко О. 100 експрес-уроків української / О.Авраменко. – Ч. 2. – Київ : Книголав, 2018. – 192 с.
         Цей посібник, який складається з двох частин, допоможе всім бажаючим впевнено та грамотно говорити українською мовою. Тут у легкій та цікавій формі розповідається про поширені помилки як у приватному спілкуванні, так і в офіційному. Матеріал сформований у вигляді коротеньких уроків з ілюстраціями, які сприятимуть якнайкращому запам’ятовуванню норм та правил сучасної української мови.

        
Чумарна М. Королівство мови / М.Чумарна. – Львів : Апріорі, 2018. – 124 с.
         У передмові до цієї книги читаємо: “В українців є таке красиве прислів’я: “Людина без мови – як соловей без пісні”. Ми не знаємо, як насправді соловейкові без пісні, але відчуваємо, що без неї він перестав би бути соловейком. Так і людина без мови стала б твариною, яка виражала б свої емоції жестами, вигуками та звуками, але вона б уже не змогла співати, творити світ мудрих думок, – навіть тіло її не змогло б жити, бо, виявляється, на відміну від тварин, наше тіло теж “чує” мову…”. Отже, дана книга – це роздуми про духовну природу Мови, цікаві факти про виникнення писемності, особливості української мови в суцвітті світових мов. Тут подаються також вірші, цікаві розвивальні ігри, казки, прислів’я і притчі про силу слова у повсякденному житті. Така багата і розмаїта за змістом книга М.Чумарної. В ній кожен знайде свою золоту зернинку істини.

       
  Клименко Н. Українська легко! / Н.Клименко, П.Мельник-Крисаченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 287 с.
         Ця книжка для тих, хто любить спілкуватися українською і хоче вдосконалити свої знання, хоче навчитися правильно ставити наголоси, бажає дізнатися нові фразеологізми й синоніми, намагається уникнути вживання зворотів і висловів, не властивих українській мові. А ще ця книга для тих, хто сумнівається, як сказати українською мовою правильно, якщо хочете висловитись образно, якщо мрієте говорити точно, красиво, гарно та виразно. Наочно й детально, схематично, але ґрунтовно, серйозно, проте і з гумором вона допоможе вам удосконалити українське мовлення.

        
  Стус Т. Письмонавтика : курс літературної творчості для дітей / Т.Стус ; худож. А.Іваненко. – Київ : Пабулум, 2017. – 144 с.
         Книга містить теорію і практичні завдання з “креативного письма”, що відповідають віковим особливостям дітей молодшого і середнього шкільного віку та рекомендовані шкільною програмою. “Письмонавтика” допоможе школярам самостійно або з допомогою дорослих засвоїти навички літературної творчості, глибше розуміти літературу.

        
Янг Т. Крута математика / Т.Янг, К.Г’юветт ; пер. з англ. Г.Лелів. – Київ : Моя книжкова полиця, 2018. – 112 с.
         Автори цієї корисної і захопливої книжки у зручній формі пояснюють основні поняття зі шкільної програми з математики, вчать множення і ділення великих чисел, розв’язувати хитромудрі рівняння без проблем. А ще підказують, як по-справжньому круто давати собі раду з різними проблемами в реальному житті. Книга буде цікавою не лише школярам, а й усім тим, хто ніяк не знаходить часу полюбити математику.

        
Строгац С. Екскурсія математикою : як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку / С.Строгац ; пер. з англ. А.Дудченко. – Київ : Наш формат, 2019. – 256 с.
          Математика – це не простий набір формул. Вона скрізь, куди не глянь. Як розгледіти синусоїди у смужках зебри? Що таке математика матраців? Як кидки в баскетболі пояснюють основи числення? Що таке танці квадратів? Які числа найсамотніші? Про все це і не тільки ви зможете прочитати в даній книзі. А ще автор проведе з вами математичну екскурсію:  від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі та полюбити його. Навіть якщо у вас є страх перед математикою, ви просто не зможете відірватися від цієї книги.

 

 

11.01.2019 

Українські зимові казки, які варто прочитати дітям.

   Зимова пора — саме час провести вечір за хорошою книгою. А також можливість почитати щось дітлахам, адже саме змалечку приживається любов до літератури. До того ж, саме казки містять у собі історії, які навчають дітей найкращим людським рисам, таким як доброта, дружба, вірність та небайдужість до навколишнього світу.

 Різдвяна пригода. Юлія Смаль

   Казка дійсно сповнена пригод: маленький хлопчик вибігає на вулицю, аби впіймати свого пса і замість звичних будинків бачить різдвяний казковий світ, сповнений магії. Його сюди закинула доля не просто так. Хлопчик, разом із своїм другом-псом, повинен віднайти Чортеня, яке вкрало різдвяну зорю. Йому потрібно докласти зусиль, адже йдеться про порятунок найважливішого свята — Різдва.

 Різдво ялиночки. Ірина Мацко

    Історія про маленького хлопчика, який полюбляв гуляти в лісі і навіть знайшов собі там “друга”, маленьку ялинку, яку він сам посадив, доглядав за нею та вирощував. Казка вчить ставитись до природи з повагою та оберігати її, а не завдавати шкоду. Її слід читати дітям, якщо ви хочете, щоб вони навчились любити та поважати навколишній світ.

 Новорічна казка. Тетяна Винник

   Авторка цієї казки запевняє, що не вона шукає свої історії, а вони самі її знаходять: “Нещодавно я поспішала додому, бідкалася, що не встигаю приготувати святкову вечерю. Це було напередодні Нового року. Не пригадую, чому барилася, але достеменно знаю, що надворі вже вечоріло. Я була виснажена передсвятковими справами, та ще й несла більші за себе сумки! Аж раптом мені назустріч іде… казка. “Візьми мене з собою, – каже. – Слухала по радіо прогноз погоди… морози передають до тридцяти градусів. Замерзну і обернуся на клубочок снігу. У світі поменшає на одну казку…” Заінтригувала розповідь? Тоді неодмінно слід прочитати цю казку, щоб дізнатись, чим закінчилась ця незвичайна зустріч.

 Кому ж іти за дровами. Василь Сухомлинський

   “Край села живе вдова з трьома синами. Два сини вже дорослі юнаки, високі, ставні, славні, красиві. А третій – підліток Юрко – маленький, тоненький, мов очеретина.” І ось у один зимовий день, коли вдарив мороз і випав сильний сніг, постало питання: кому ж йти за дровами?

 Білий кожушок. Катерина Перелісна

   Казка про маленького зайчика, котрий звик до свого сіренького кожушка. Адже кожушок допомагав йому ховатись від усіх негараздів, які можуть трапитись в лісі. Аж ось випав перший сніг і тепер зайчика видно кругом, де б він не ховався. Та звісно ж, дитяча історія матиме щасливий кінець.

 Бурулька. Оксана Іваненко

   Маленька казка про зимову бурульку, котра утворилась на розі будинку в один морозний день і засіяла усіма кольорами веселки під сонячним промінням.



 Старий ліхтар. Марія Пономаренко

   Історія про старий вуличний ліхтар, який вже давно віджив свій вік, але все ще світить, проганяючи темряву, тому що йому подобається допомагати іншим. Адже його підживлювали слова подяки від пізніх перехожих.

 Морозова кара. Українська народна казка

    “Їхали раз зимою пан і мужик в ліс по дрова. А було дуже холодно, морозно, то обидва лаялись.” Проклинали чоловіки, та почули ці прокльони старий Мороз і молодий Морозенко. Вирішили вони провчити чоловіків, та кожен із них сприйняв цей урок по-своєму.

 Лисичка-сестричка і вовк-панібрат. Українська народна казка

   “Були собі дід та баба. От раз у неділю бабка спекла пиріжків з маком, повибирала їх, поскладала в миску та й поставила на віконці, щоб прохололи.” А яку роль зіграли у цій казці брат та сестричка, незмінні герої українських народних казок — вовк та лисиця, ви дізнаєтесь лиш прочитавши цю повчальну оповідь.

 Горобине Різдво. Валентина Вздульська

   Всі казки з різдвяної збірки Валентини Вздульської оповідаються від імені янгола, як і ця казка про горобчиків. Янгол нагадує про те, що не потрібно за святкуваннями забувати про суть Різдва, а горобчики наділені такими благородними якостями, яким варто навчати усіх дітей, аби вони виросли гідними людьми.

12.06.2019


Пропонуємо  вашій увазі нові книги, які, сподіваємося, допоможуть вам по-новому подивитись на шляхи розвитку шкільництва, дадуть конкретні та дійові поради щодо виховання сучасних підлітків та підкажуть, як виховати у них ділові та підприємницькі якості.
        
Робінсон К. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / К.Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г.Лелів. – Львів : Літопис, 2018. – 255 с.
         “Найзавзятіший поборник глобальних змін у сфері освіти” – так кажуть про автора цієї книги. Цю книгу мусить прочитати кожен, кого цікавить, як розвиватиметься шкільництво. Робінсон закликає покласти край старій системі освіти, адже в багатьох шкільних системах школярі нудьгують і втрачають інтерес до навчання. Закликаючи до дії, автор наводить прекрасні  приклади шкіл, де вже сьогодні творять освіту майбутнього. Книга буде корисна не лише вчителям, батькам, а й чиновникам – освітянам, політикам. Не пропустіть цієї важливої книжки!
       
  Кляйнденст Е.-К. Маленький ілюстрований довідник. Дитина в умовах кризи. Коли криза допомагає нам зростати : пер. з фр. / Е.-К. Кляйнденст ; худож. Л.Корацца. – Харків : Основа, 2019. – 192 с. : іл.
         Цю книгу створили матері – психолог та ілюстратор за професіями. Вони дають досить слушні та правильні поради батькам. До цих порад варто прислухатися і вам, вчителі. Це поради щодо реального повсякденного життя і конкретні настанови про те, як краще реагувати на кризові ситуації, пов’язані з вихованням дітей.
         Що робити, як поводитись з дитиною, якщо вона не хоче йти до школи, не хоче їсти, не хоче вчитися, не хоче прибирати… і т.д.? Що робити, коли дитина не контролює себе, не чує слово “ні”, коли говорить неправду, поводиться зухвало, жорстоко з іншими? На такі та багато інших запитань ви отримаєте доцільні поради та допомогу.
        
Гресь А. Як пригорнути кактус? : книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків / А.Гресь. – Харків : Основа, 2018. – 201 с.
         Ще вчора це був ласкавий, добрий, милий малюк, ще вчора він був товариським, усміхненим підлітком. А сьогодні – це незрозумілий, агресивний, замкнений, ображений на весь світ хлопець. Що робити батькам, як діяти вчителю? Ця книга допоможе батькам зрозуміти і прийняти свою дитину, яка подорослішала, навчить не приймати скороспілих рішень, знаходити з ним спільну мову. Допоможе вона і педагогам отримати конкретні поради: що робити в окремих випадках, а чого краще не робити?
        
Сігел Д. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини / Д.Сігел, Т.Брайсон ; пер. з англ. С.Січкар. – Київ : Наш формат, 2018. – 263 с.
         Ця книга дуже корисна для батьків і педагогів. Доктор медичних наук Даніел Сігел та докторка філософських наук Тіна Брайтон допоможуть вам численними порадами, як досягти дисципліни без істерик. Унікальний метод виховання від Даніела та Тіни допоможе дисциплінувати дитину без наказів, заборон і покарань. Дізнавшись, як функціонує мозок, ви краще зрозумієте дітей та зможете навчити їх давати раду негативним емоціям, розуміти свої почуття та контролювати вчинки. Завдяки цьому буде закладено основу розумового та емоційного здоров’я дитини.
        
Біденко С. Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків / С.Біденко, І.Золотаревич. – Харків : Основа, 2018. – 144 с.
         Ця книга допоможе підлітку в організації власної корисної прибуткової справи. В ній йдеться про реальні способи заробітку, даються корисні поради щодо дієвого плану створення своєї власної справи. А ще книга юного підприємця навчить, як знайти спільну мову з партнерами, клієнтами, замовниками, як відстежувати доходи і витрати, як заробити свої перші гроші. Тут подано також 9 детальних планів своєї справи для підлітків. Отож, гадаємо ви, педагоги, теж можете використати цей посібник у роботі з підлітками як прекрасний матеріал по вихованню у них ділових та підприємницьких якостей, по вихованню успішної дитини-підприємця.
        
        
МакКенна Д. Як перетворити $100 на $1000000: Заробляй! Зберігай! Інвестуй! / Д.МакКенна, Д.Глайста, М.Фонтейн. – Харків : Основа, 2019. – 144 с. : іл.
         Ще одна надзвичайно цікава та актуальна книга, адже з її допомогою можна пояснити підліткам, чому краще заощаджувати, ніж витрачати гроші. Вона висвітлює особливості та використання грошей: складання та дотримання короткого, середнього та довгострокового плану і бюджету, розумне їх використання, відкриття ощадного рахунку, управління відсотками тощо. Порадьте дітям використати цю книгу як трамплін для ідей заробити мільйон доларів. Всі економічні реалії проілюстровані тут кольоровими малюнками, які допоможуть пояснити складні фінансові концепції та методи їхнього застосування.


04.04.2019

            Обласна бібліотека для дітей поповнилася рядом цікавих та актуальних книг. Гадаємо, деякі з них стануть в нагоді, допоможуть  доступно та цікаво розібратися в матеріалі з певних тем.
      

   Старостіна С.Л. Ти – Герой України / С.Л.Старостіна. – Київ : ПАБЛІШ ПРО, 2018. – 132 с.



         “Ти – Герой України” – це вже друга книга заслуженої журналістки України Станіслави Старостіної про героїв Антитерористичної операції на Сході України. Перша книга “Увійшли у безсмертя” – книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини здобула широкий резонанс серед громадськості області.
         “Книга “Ти – Герой України” – це нарис про живих героїв АТО, їх героїзм і небачену самопожертву. Вони мужньо вистояли перед лихоліттями війни, потужними масованими атаками ворога, “Градами” та “Ураганами”, не скорилися перед окупантами, вистояли та перемогли, хоча з важкими пораненнями та каліцтвами повернулися додому” – пише у передмові до книги письменник, член Національної спілки письменників України М.Мачківський.
         Тож відкривайте, використовуйте цю книгу, черпайте в ній силу волі, силу духу, велику любов до рідної Вітчизни.
       


    Загоровська Л.М. На їхніх маленьких плечах… : оповідання / Л.М.Загоровська ; передм. О.Білозір ; іл. студентів Київської дитячої Академії мистецтв. – Київ : Веселка, 2018. – 110 с. : іл.



         Герої оповідань Любові Загоровської – діти, які вже знають (хто з власного досвіду, хто з розповідей), що таке війна, страждання, самотність. Знають і розуміють серцем, що нині, коли йде війна, нікому не можна стояти осторонь цих подій, бути байдужим.
         Своїми враженнями від прочитаного  ділиться відома громадська діячка, народна артистка України Оксана Білозір: “Читаючи рукопис оповідань Любові Загоровської, я мимоволі плакала і думала про те, що ці історії мають жити і стати публічними. Бо саме такі людські почуття, які описані в книзі, є величезним духовним мотиватором жити і творити добро… Сподіваюсь, що ця книжка здатна дійти навіть до ще сплячих душ, кожне з оповідань здатне доторкнутися до чийогось серця. Спонукати до виявлення своїх найкращих людських якостей. Воістину, хочеш, щоб світ став кращим – починай із себе!”.
       
    

      Палій О. Короткий курс історії України / О.Палій. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – Вид. 3-є. – 464 с. : іл.



         “Історія надихає. У вас ніколи не опустяться руки, коли ви дізнаєтесь, що пережили ваші предки. Натомість не знати історії – означає назавжди лишитися вразливим, без досвіду. Предки платили життями за уроки історії. Було б легковажно не спробувати взяти ці уроки задарма. Тому гортайте епохи. За кожною сторінкою – небокрай людського досвіду” – звертається до читача автор книги. Отож, у даному виданні цікаво та послідовно викладено історію України з давнини до наших днів. Вичерпно подано найважливіші події української історії. Матеріал рясно здобрено світлинами, ілюстраціями, тому стане в добрій нагоді вам, викладачам та школярам.
         

   Крман Д. Подорожній щоденник (itinerarium 1708-1709) / Д.Крман. – Київ : Просвіта, 2010. – 260 с. : іл.


         “Подорожній щоденник” (1708-1709) Даніела Крмана з-поміж багатьох творів про Україну, авторами яких були чужинці, є одним із найцікавіших і найважливіших для нашої історії. У ньому досить яскраво постає Україна ХVІІ-ХVІІІ століття та її гетьман Іван Мазепа, який своєю особистістю справив велике враження на Д.Крмана. Особливо цінними для історії є оповідання цього словака про Полтавську битву 1709 року, в якій Карло ХІІ і Петро І схрестили мечі. Глибоке та вдумливе прочитання цього твору допоможе нам ясніше зрозуміти, відчути свою національну ідентичність, оцінити досвід минулого, щоб використати його сьогодні. Гадаємо, що враження Д.Крмана про Україну зможуть суттєво доповнити сторінки підручників з історії, дієво і ґрунтовно  поповнити знання з історії України.
       

       Бабкіна К. Сила дівчат : маленькі історії великих  вчинків / К.Бабкіна, М.Лівін. – Київ : Книголав, 2018. – 112 с. – (Дитяча полиця). 


         Ця книжка – збірка історій про українських дівчат, котрі, швидше всупереч, а не завдяки суспільству та обставинам, традиціям і, навіть часом своїм родинам, – змінили своє життя і продовжують змінювати цей світ на краще. Тут ви знайдете цікаві оповіді про життя знаменитих українок різних часів, як княгиня Ольга, королева Анна Ярославна, Олена Пчілка, Олена Теліга, Ліна Костенко, Квітка Цісик, Кіра Муратова – більше ста імен, які вже увійшли в українську історію та тих, хто творить її сьогодні.
         Автори книги пропонують усім юним дівчатам, які хочуть досягти своєї мети, познайомитися з повчальними історіями українських жінок та вірити в свої сили, реалізовувати свої можливості, підтримувати тих, кому потрібна підтримка і прагнути змін на краще.
        

      Корній Д. Чарівні істоти українського міфу: духи  природи / Д.Корній. – Харків : Vivat, 2018. – 319 с. – (Оберіг).


         Сучасна українська письменниця, журналістка та волонтерка Дара Корній пише цікаві твори для дітей та дорослих. У своїх творах вона гармонійно вплітає в сучасний світ елементи слов’янської дохристиянської міфології, майстерно використовуючи для цього народні казки, легенди, обряди та замовляння.
         Гортаючи сторінки даної книги, ви зустрінетесь з величезним та дуже цікавим шаром культурної спадщини давніх українців, химерним світом чарівних істот праукраїнської міфології, дослідженим і опрацьованим Дарою Корній.
         

          Винничук Ю.П. Легенди Львова / Ю.П.Винничук ; худож.-оформл. О.А.Гугалова. – Харків : Фоліо, 2018. – 412 с. : іл.


         Письменник, перекладач, краєзнавець Ю.Винничук зібрав під однією обкладинкою все, що вдалося розшукати про унікальне місто Львів у фольклорних записах минулого. Фантастичний світ цього міста, населений духами, чортами, відьмами, тісно переплітається в легендах зі світом реальним, в якому живуть королі, бургомістри, чорнокнижники, батяри. Старовинний Львів постає перед нами, як унікальне явище світової культури, джерело багатющого фольклору та життєрадісного гумору. Без сумніву, така цікава та колоритна книга знадобиться вам при вивченні певних тем на уроках історії та літератури.
         

       Ратушняк С.П. Живи та дій за правилами : якими є права дитини в школі / С.П.Ратушняк. – Хмельницький : Хмельницький університет управління та права, 2018. – 44 с.


         Посібник “Живи та дій за правилами” укладений директором Хмельницької гімназії № 1 ім. В.Красицького, вчителем-методистом, автором навчальних програм, понад 20 навчальних посібників з правознавства і громадянської освіти Ратушняком Святославом Петровичем. Посібник побудований у формі запитань та відповідей щодо забезпечення та дотримання прав учнів у школах.
         Ознайомившись із посібником, ви, педагоги а також учні, їх батьки, мають змогу знайти відповіді на проблемні ситуації, які пов’язані з правами учнів у школі, а також дізнатися про шляхи їх запобігання та врегулювання. В окремому розділі посібника йде мова про таке явище, як булінг.  Ви дізнаєтеся, що таке булінг, якими є прояви булінгу в школі, якою є відповідальність за булінг, про форми булінгу тощо. Тому, знайомтесь – книга актуальна, своєчасна, необхідна для кожного вчителя та учня.


29.11.2018
ДЛЯ ВАС ЮНІ ЧИТАЧІ!
          Напередодні новорічних свят хочеться встигнути зробити якомога більше: доробити важливі справи, влаштувати магічну атмосферу вдома, купити подарунки, почитати разом із дітками цікаві книжки. Бо читання – то справжня магія, а книжка – найкращий подарунок. Пропонуємо 5 дитячих книг від видавництва Ранок, для незабутньої зимової атмосфери.
          Пригоди найвідомішого ведмежати у світі в одній книзі! Пухнастика Паддінгтона люблять усі, він теж любить усіх, а особливо мармелад та джем. Одного дня він продав свої картини невідомому покупцеві, другого – змайстрував на стелі колаж, а третього – взагалі проти правил зоопарку нагодував пінгвінів бутербродами з джемом. І як йому тільки вдається потрапляти у різні халепи?

Що приховує Різдво     

        Велетенський пізнавальний вімельбух, в якому поєднані різноманітні загадки, гумор та українські традиції. На кожній сторінці є унікальні завдання на розвиток уважності та логіки із героями українського фольклору. Пройшовши всі сторінки вімельбуху, дитина познайомиться із Солохою та Горпиною, дізнається, як готувати кутю, скільки страв повинно бути на Різдвяному столі та багато іншого, а ще просто весело проведе час.

      Книга-картинка для сімейних читань з какао та мандаринами. Хлопчик Стен дуже хоче поплавати взимку в басейні. Однак стомлений тато не поділяє ентузіазму синочка купатися у -2. Після довгих вмовлянь Стена тато обіцяє встановити басейн, але тільки після того, як хлопчик зліпить сніговика заввишки з будинок. “Легко”, — каже малюк та поспішає на вулицю.
Стен і тато розкажуть дитині про дружбу, взаємодопомогу, виконання обіцянок та найголовніше про те, як же зліпити величезного сніговика!

Лускунчик     

        Улюблена класика у форматі книжок-картинок. У цій ілюстрованій книзі Ен Лейсен пропонує новий погляд на класичну різдвяну історію Е. Т. А. Гофмана. Мистецтво художника запросить читача в чарівний світ, де живе підступний мишачий король і прекрасна Фея Драже.

        Вивчати математику відтепер удвічі цікавіше, адже вона подана у форматі коміксів!
В енциклопедії-коміксі поєдналися знання з математики, цікавинки з її історії, яскраві малюнки та гумор. Ідеальний мікс для цікавого навчання.


14.09.2018
КНИГОЛЮБИ, ПОСПІШАЙТЕ!!!
Книги зіркових авторів у нашій бібліотеці! 
Потап, Педан та Горбунов створили фаново-пізнавальні твори про тварин “Зірки PRO”.
Ви дізнаєтеся, як побудований світ тварин та чому дружба з природою так необхідна людям.


                                         


22.08.2018                                                                                                        
Шановні друзі!
         Хочемо представити вам ряд цікавих науково-пізнавальних книг, які надійшли до обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка. Гадаємо, що вони варті вашої уваги у стануть хорошою підмогою у викладі окремих тем та роботі з дітьми.
   Леман К. Новий підліток до п’ятниці / К.Леман ; пер. з англ. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017.
         Надзвичайно цікава книга! Психолог міжнародного рівня доктор Кевін Леман розповідає, як батькам поводитися зі своїми дітьми-підлітками. Його поради, які він перевірив на власному досвіді виховання своїх п’яти дітей, будуть надзвичайно слушні і вам. Вони допоможуть знайти спільну мову навіть із найпроблемнішими дітьми у переломному віці. Книжка написана досить цікавою дотепною мовою, містить багато практичних психологічних порад.

         Морган Н. Javascript для дітей : веселий вступ до програмування / Н.Морган ; пер. з англ. Н.Агаджаняна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018.
         Javascript – це мова програмування в мережі Інтернет. Це саме те, що робить мережу справді дивовижною, ваші улюблені сайти – інтерактивними, а онлайн-ігри – веселими! “Javascript для дітей” – це цікавий покроковий вступ до основ програмування, які читач поетапно вивчатиме за допомогою цікавих прикладів та кумедних ілюстрацій. Розпочавши із найпростішого, як от робота з рядками, масивами та циклами, згодом перейдете до складніших тем, таких як інтерактивність коду з допомогою “Janery” та малювання графіки за допомогою елементу “Cаnvas”. З цією книжкою діти зможуть навчитися писати та модифікувати HTML-елементи для створення динамічних веб-сторінок та написати класні онлайн-ігри “Знайди захований скарб”, “Шибениця”, “Змійка”. Отож, у цій книжці – безліч цікавих прикладів та кумедних ілюстрацій, а завдання з програмування наприкінці кожного розділу надихнуть на створення власних приголомшливих програм. Гадаємо, що цей цікавий посібник стане у великій нагоді і вам.

         Дінгл Е. Як створити всесвіт із 92 хімічних елементів / Е.Дінгл ; пер. з англ. Р.Фещенко. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 96 с.
         Ця книга адресована дітям молодшого та середнього шкільного віку, але, безперечно, вона стане у нагоді і вчителям хімії. Фактично це надзвичайний путівник по таблиці Менделєєва. У доступній та цікавій формі тут розповідається про те, як хімічні елементи сполучаються, щоб утворити безліч речей. Фактично книга розповість, з чого складається світ. Книга має чотири розділи, проте вони частково збігаються, тому їх можна читати в будь-якому порядку. Можна звернутися до глосарія хімічних термінів, якщо потрібно буде щось пригадати. А написав цю чудову науково-пізнавальну книгу для дітей Едріан Дінгл – викладач хімії із Сполучених Штатів. Його онлайн-курси з хімії та книжки отримали міжнародне визнання.

         Девідсон С. Атлас динозаврів / С.Девідсон, С.Тернбул, Л.Паркер ; пер. з англ. А.Мішти. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 144 с.
         Цей чудовий ілюстрований атлас містить найновіші відомості про спосіб життя і звички цих древніх рептилій, знайомить із рідкісними знахідками і відкриттями палеонтологів. Тут представлена інформація про різні види динозаврів, подані детальні зображення тварин. Крім того, книга розповість про видатних палеонтологів, познайомить з цікавими фактами  про динозаврів і хронологією їхнього життя на Землі. В кінці книги є каталог, що включає сотні видів динозаврів і глосарій, а також цікава вікторина та бліц-опитування, з допомогою яких можна перевірити знання дітей.
         А ще вчителям-філологам презентуємо нову серію книг “Класна література”, яка виходить у видавництві “Знання” з 2014 року. У серії публікуються найкращі класичні літературні твори, що вивчаються у школах та університетах України за новими програмами. Окремі з них практично невідомі широкому колу читачів. Ось декілька книг із цієї серії.

         Васильченко С. Талант : вибрані твори / С.Васильченко. – Київ : Знання, 2014. – 191 с. – (Класна література).
         До книги включені ряд оповідань С.Васильченка, як “Талант”, “Циганка”, “Мужицька арихметика”, “Свекор” та інші. До С.Васильченка мало кому вдавалося так проникливо заглянути в дитячу душу, з такою чуйністю та делікатністю доторкнутися до неї, інколи з сумом, інколи з лагідним гумором передати радощі і печалі маленької людини. Сюжети творів письменника різні, часом сумні, але й тоді персонажі цих творів несуть в собі світло надії і віру в краще майбутнє.

         Нечуй-Левицький І. Хмари : повість / І.Нечуй-Левицький. – Київ : Знання, 2016. – 367 с. – (Класна література).
         Маловідома повість І.Нечуя-Левицького “Хмари” – хроніка життя двох поколінь ХІХ століття – студентів, а з часом професорів Київської духовної академії та їхніх дітей. Зі сторінок книги постають яскраві картини їхнього повсякденного буття: навчання, мрії, зустрічі, дискусії, залицяння, одруження тощо. Повість приваблює цікавим сюжетом, колоритною мовою, знанням народних звичаїв, мальовничими описами Києва та інших куточків України. Зрештою, читаючи повість, ми можемо краще зорієнтуватися в історії України, зблизька побачити чим і як жила молодь тих часів.

         Генрі О. Дари волхвів. Останній листок : вибране / О.Генрі ; пер. з англ. О.Гончара. – Київ : Знання, 2017. – 190 с. – (Класна література).
         До цієї збірки творів всесвітньо відомого американського прозаїка О.Генрі ввійшли найбільш яскраві оповідання з його багатої літературної спадщини. Поєднуючи гумор і гуманізм, автор перетворює прозу буденного життя маленьких людей на повчальні притчі про вічні цінності і, байдуже, де відбувається дія – на Дикому Заході чи в бетонних нетрях Нью-Йорка. Деякі з цих невеликих літературних шедеврів були екранізовані: “Дари волхвів”, “Останній листок”, “Дороги, які ми вибираємо”, “Споріднені душі” та інші. Варто знати, що у 2010 році в Нью-Йорку заснована літературна премія ім. О.Генрі – одного з найпопулярніших авторів у всьому світі.

         Тютюнник Г.М. Три зозулі з поклоном : вибрані твори / Г.М.Тютюнник. –  Київ : Знання, 2018. – 206 с. – (Класна література).
         Персонажі творів Григора Тютюнника – прості люди, на долю яких випало жити у повоєнні роки минулого століття. Кожне його оповідання, новела чи повість сприймаються як сповідь, вистраждане до глибини душі. Він любить тих людей, про яких пише правдиво та щиро, вміє передати їх глибинну сутність, їх долі.
         Григір Тютюнник, як писав Іван Дзюба, “залишив дивне багатство людських образів. Вони засвідчують його виняткову уважність і спостережливий, рідкісний талант бачити, чути, розуміти іншу людину, талант нечасто в літературі зустрінемо, а надто тепер…”.

         В серії “Класна література” вже вийшло декілька десятків книг – найкращих класичних літературних творів. Отож, друзі, читайте книги, які входять до золотого фонду української та світової літератури. Адже такі твори залишаються в пам’яті на все життя.

30.07.2018
Читати чи не читати?
Для розширення вашої професійної обізнаності.
     У сяйві "Заграви"
            Мабуть широкому загалу читачів-педагогів буде цікаво дізнатися про те, що видана наприкінці минулого року трилогія хмельницького письменника Петра Воробея “Заграва” здобула перше місце у конкурсі серед літераторів України – “100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років”. Цей роман-трилогія став знаковою подією в українській літературі. “Заграва”, “Відблиск”, “Сяйво” – так називаються розділи тритомника, дія якого починається проголошенням української держави центральною Радою і завершується сьогоднішньою війною на Сході України проти російських агресорів.   
     Воробей П.П. Заграва : роман у 3-х т. Т. 1. Заграва / П.П.Воробей. – Чернівці : Букрек, 2017. – 404 с. : іл.
     У центрі першого тому роману “Заграва” – сільські родини Полісся. На їх долю випало чимало труднощів і випробувань, які пережили українці у ХХ столітті. На прикладі головних героїв – братів Орленків ми можемо простежити той довгий і тернистий шлях, який пройшли українці у пошуках волі і кращої долі. Знайдемо тут і сторінки, де змальовано страшний кривавий єврейський погром у лютому 1919 року в Проскурові, влаштований петлюрівцями. Загибель УНР, штучний поділ України по Збручу і знищення Карпатської України, народження і героїчна боротьба УПА за соборну і самостійну державу – про все це у романі – достовірно та цікаво.


     Воробей П.П. Заграва : роман у 3-х т. Т. 2. Відблиск / П.П.Воробей. – Чернівці : Букрек, 2017. – 302 с. : іл.
         Дія другого тому “Відблиск” припадає на 1944-1977 роки минулого століття. Відгриміла Друга світова війна. У Європі запанував, здається, мир. Проте, в Україні жменька героїв із УПА не складають зброї. Вони до останнього борються за ідею, якій присвятили своє життя – вільну, соборну, самостійну державу. Цю жертовну боротьбу вони не припиняють навіть опинившись у таборах радянської півночі. Про це читайте на сторінках цієї книги. 
        Воробей П.П. Заграва : роман у 3-х т. Т. 3. Сяйво / П.П.Воробей. – Чернівці : Букрек, 2017. – 384 с. : іл.
        Завершальний том трилогії “Заграва” – “Сяйво” охоплює найдраматичніший період нашої історії – 1980-2017 роки. Закінчується радянський період в житті українського народу, який приніс йому голод, репресії, депортації і починається доба незалежності України, тієї України, за яку боролися і гинули по тюрмах і таборах тисячі українців і нинішні герої книги – Смаглії, М’яховичі. Чи будуть гідні вони дідівської і батьківської слави?
“Я писав роман-трилогію понад 15 років – зізнався автор Петро Воробей. У пошуках правди я дослідив сотні архівних матеріалів. Можливо, правда “Заграви” не всім сподобається, але я переконаний, правда, якою б вона не була, це єдине, що нам потрібно сьогодні”. Отож, читайте, міркуйте, використовуйте в роботі.
Багатьом із вас знайома творчість білоруської письменниці Світлани Алексієвич, зокрема її роман “У війни не жіноче обличчя”. Сьогодні це досить успішна письменниця, лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року. Її книги видані в Росії, Україні, США, Німеччині, Англії, Японії, Франції, Китаї та багатьох інших країнах.
Нагадаємо, що Світлана Алексієвич народилася в родині сільських вчителів. Батько її білорус, мати – українка. Після демобілізації батька з армії, сім’я переїхала в Білорусь. Навчалася на факультеті журналістики Білоруського державного університету. Пісня закінчення навчання працювала в районній газеті, а згодом в республіканській “Сельской газете” та журналі “Неман”.
В середині 80-х з’явилися перші твори С.Алексієвич: “У війни не жіноче обличчя”, “Останні свідки”, “Сто недитячих оповідань”. Для написання “Цинкових хлопчиків” (1991 р.) Світлана особисто відвідала Афганістан, зустрічалася з учасниками бойових дій та з матерями загиблих солдатів.
А далі були твори не менш важливі, злободенні: “Зачаровані смертю” (1993 р.), “Чорнобильська молитва” (1997 р.), “Чорнобиль: хроніка майбутнього” (1997 р.), “Останні свідки. Сто недитячих колискових” (2004 р.). Вашій увазі пропонуємо дві останні книги Світлани Алексієвич. Вони з циклу із п’яти праць під загальною назвою “Червона людина. Голоси утопії”. Гадаємо, ці книги варті вашої уваги.

      Алексієвич С. Час SECOND-HAND (кінець червоної людини) / С.Алексієвич ; пер. з рос. А.Месенко. – Вид. 2-е. – Київ : Друк і Літера, 2016. – 464 с.
Книга складається із монологів, які ввійшли до двох розділів: “Розрада апокаліпсисом. Із вуличного гомону та розмов на кухні” (1921-2001) та “Звабливість порожнечі. Із вуличного гомону та розмов на кухні” (2002-2012). Ці монологи авторка записувала протягом останніх десятиріч, мандруючи колишнім Радянським Союзом. “Час секунд-хенд” – це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти” – каже письменниця.
У своїй Нобелівській промові вона сказала: “Беру на себе сміливість сказати, що ми втратили свій шанс, який у нас був у 1990-ті роки. На запитання: якою має бути країна – сильною чи гідною, де людям добре жити, обрали перший варіант – сильною. Нині знову час сили. Росіяни воюють з українцями. Із братами. У мене батько – білорус, мати – українка. І так у багатьох. Російські літаки бомблять Сирію… Час надії змінився часом страху. Час повернув назад… Час секонд-хенд… Нині я не впевнена, що дописала історію “Червоної людини”.


     Алексієвич С. Останні свідки. Соло для дитячого голосу / С.Алексієвич ; пер. з рос. Л.Лисенко. – Київ : Друк і Літера, 2016. – 368 с.
“Війна – це мій підручник історії. Моя самотність… Я пропустив час дитинства, воно випало з мого життя. Я людина без дитинства, замість дитинства у мене була війна” – ось такі розповіді про Другу світову війну тих, кому в той час було 4-12 років – найменш заангажованих і водночас найвразливіших її свідків. Книга “Останні свідки” – це подвиг дитячої пам’яті, війна очима дітей. Це біль, крик дитячої душі, важливий документ і свідчення того, що таке війна…
Гадаємо, що твори письменників, з якими ми вас познайомили, стануть вчителям історії та літератури у великій нагоді, послужать хорошим ілюстративним матеріалом до викладу тем з історії ХХ-ХХІ століття та сучасної літератури. Нагадуємо, що ці книги є у фондах обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка.



Немає коментарів:

Дописати коментар