четвер, 16 лютого 2023 р.

 

Історії для вас.

Сонячні й переповнені любов’ю та спогадами оповідання, короткі історії показують життя не з кращого боку, але без недомовок і прикрас. Це і  про війну, романтику, кохання, подорожі й думки про вічне – обирайте недовгі, але сильні твори. На короткі оповідання треба не так  і багато витратити часу, але знайомство з новим поглядом на сучасну реальність в Україні багато вартує.  Кожен знайде історію для себе…


Роман Малиновський “Солодке Життя”, 2021

Тринадцять історій різних людей, які поєднує настрій та роздуми про людську природу. Кожен герой познайомить вас зі своїм внутрішнім всесвітом та покличе в подорож. Оповідання автора схожі на кіно, й справді переносять читача у різні квартири, потяги, літаки, міста й континенти. Просто зануртеся у солодке й не зовсім життя та розгадуйте характери персонажів й свої власні загадки.


Тарас Прохасько  “Бо так є”, 2021

Масивна книга з дуже короткими нотатками й оповіданнями. Структура книги розроблена як водяний годинник клепсидра. Однак, як саме вимірювати час — вирішувати вам: по краплі відміряти воду чи відкрити кран на повну силу і жадібно здобувати нову їжу для мозку.


Галина Крук  “Хто завгодно, тільки не я”, 2021

Про карантин, втрати, переживання і розмаїття інших почуттів. Оповідання авторки незвичайні й правдиві. В деяких власних почуттях складно розібратися, важко сказати правду собі, а ця книга «ріже» по живому й показує досвід різних людей у непростих ситуаціях. «Хто завгодно, тільки не я» — це насправді про кожного з нас.


Надійка Гербіш  “Теплі історії до кави”,  2012

Світла книга про усі наші людські почуття, любов до дому, подорожі й терпку каву з солодким шоколадом. Герої оповідань складають маршрути, не забувають спинитися, щоб послухати вуличну музику, люблять свій дім та котів й завжди готові прийняти гостя. Світ тут майже ідеальний, але кому не завадить шматок натхнення й оптимізму?


“Вузлик на пам’ять. Історії та спогади про бабусю”, 2019

Наші близькі живуть в історіях, і, певно, немає кращого способу зберегти найтепліші та щемкі спогади, ніж у книзі. Цю збірку створили багато авторів та авторок, але в кожному оповіданні бабуся та сама, рідна. Любить пекти хліб чи пироги, обіймати внуків і створювати затишок. Кожен спогад хочеться перетворити на вузлик на пам’ять.


Олександр Михед  “Понтиїзм. Казки кінця світу”, 2015

25 оповідань про нескінченні понти та їх культ у країні, кінець світу в якій настав уже давно. Любов та зрада, шлюб, віртуальна війна під проводом командирів — усе це про цю книжку. Такі казки точно не прочитаєш дітям наніч, але ці події і так оточують нас щодня.

Любко Дереш “Пісні про любов і вічність”, 2014

В подорожі можна їхати з другом, можна рушати у коротку відпустку, але є ще один вид: подорож у пошуках себе й сенсу. Коли втрачати вже нічого, лишається стати мандрівним філософом та знайти власне «я».Любко Дереш “Листи до Фроди”, 2021

Саме листи до богині кохання Фроди пишуть на фронті. На війні є місце для кохання та щирих почуттів, але так само і для зрад. Стосунки в цій збірці показані не ідеальні: люди зраджують та часто не цінують коханих, дружин та чоловіків, вигадують романтичні образи, спираючись на фейсбук, і готові з головою ринути в гріхи. Легше приймати ці події, коли про них пишуть закордонні автори, але тут рідний Київ, Харків і звичні нам декорації без жодних прикрас, тож обманути себе не вийде.

Ольга Саліпа “Теплі історії про справжнє: як бути щасливим попри все”,  2021

Коли чаша терпіння переповнена, все довкола втратило кольори й смак, ця книга може виручити. Кожне оповідання показує нам любов, дружбу та міцну родину. У деякі історії чи ідеальність важко повірити, але ці події точно мають місце у житті та наших мріях.


Міла Іванцова “Скринька з оповідками”, 2018

Хотіли би побачити себе в ролі героя книги? Спробуйте знайти щось рідне на сторінках цієї. Кожен з нас у певний час міг проживати любов, складні ситуації, моменти, коли треба рухатися вперед та зробити крок до щастя. Ключовими персонажами стали звичайні люди, яких ми щодня бачимо на зупинках і вулицях міста, та навіть котики.


“Декамерон”, 2010

Збірка об’єднала одразу десять оповідань популярних сучасних письменників: Софії Андрухович, Любка Дереша, Анатолія Дністрового, Сергія Жадана, Ірени Карпи, Світлани Пиркало, Світлани Поваляєва, Тараса Прохаська, Наталки Сняданко, Сашка Ушкалова. Кожен із них заслужив всенародну любов, а у збірці можна познайомитися з короткою прозою перших 10 років 20 століття загалом. Було б чудово випускати такі збірки постійно й одразу бачити, якою була література в той чи інший час.

“Бойфрендз. Історії про жінок та їхнє пристрасне, ніжне, безглузде й солодке кохання”, 2019

Тринадцять історій про жінок, їх всеосяжну любов, втрати та сміливість. З кожною героїнею треба сміятися, плакати й переживати разом. Насправді будь-яка жінка заслуговує на двотомний роман, але в частинку життя можна зануритися завдяки короткому, емоційному оповіданню.


Марк Лівін  “Зелена, 19”, 2020

У цій книзі дві повісті та два невеликих оповідання. Їх всі об’єднують роздуми дорослої людини, яка повертається в дім дитинства. Мабуть, багато хто переживав момент, коли на очі накочуються сльози, бо квіти біля дому так само пахнуть, речі лежать на тих же місцях. Однак, весь смуток за дитинством, спогади варто перетворити на щастя. Зрештою, всі ми виростаємо й уже ніколи не станемо тими ж безтурботними й маленькими.

Катерина Бабкіна “Мій дід танцював краще за всіх”, 2019

Шкільні знайомства можуть залишитися із нами на все життя. Не замислювалися, ким тепер став хлопчик з сусідньої парти чи старий приятель? Може здаватися, що ви давно це прожили й забули, але минуле завжди впливає на нас. В оповіданнях поєднані історії п’яти родин, усі вони змушують нас подумати про втрати, любов, можливості, які дає життя.

“25 есе про головне”, 2020

Короткі есеї з глибоким змістом: про життя авторів, творчість, Україну, життєві уроки та вміння в малому розкрити цілий Всесвіт. Загалом, кожен із 25 сучасних письменників висловив думку про те, що ж головне в житті. Один такий твір може врізатися в пам’ять, змусити переосмислити сенс буття й змінити ваші думки. Не обов’язково читати тисячу сторінок, іноді достатньо однієї. Серед авторів: Сергій Жадан, Олександр Бойченко, Тарас Прохасько, Юрій Андрухович, Лесь Белей, Петро Мідянка, Катерина Бабкіна, Оксана Забужко, Тарас Возняк.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар