пʼятниця, 16 червня 2023 р.

 

ЛІТНІ ЧИТАННЯ.

 

Літо. Як хочеться , щоб воно було якнайдовше.

Бажання ще хоч на мить затримати літо виникає не тільки у школярів, а й у дорослих. Здавалося б, можна просто не перевертати календар, нехай так і залишається літня атмосфера. А допоможуть нам в цьому книги

Знайомтесь: книги, які ще на мить затримають літо, принаймні у Вашій уяві.


Марк Твен. Пригоди Тома Сойєра.

Ця книга не могла не опинитися у топі, адже саме слово літо асоціюється із пригодами. Томасу 12, і він краще за усіх розуміє принади дитинства. А ще, вчить нас легше ставитись до негативних митей життя, і з більшою силою цінувати дружбу! То що, пофарбуємо паркан разом із Сойєром?

“Після цього він відкрив одну нову істину: якщо хочеш, щоб людина щось зробила, нехай дасть обітницю, що не стане робити цього на віки віків.”Жуль Верн.  Навколо Світу за 80 днів.

А хто сказав, що пригоди читають тільки у дитинстві? Аж ніяк! Тільки у дорослому віці можна переосмислити написане, і відкритий новий дорослий зміст. Уявіть собі, здійснити навколосвітню подорож через парі! Цей роман дарує можливість не тільки схопити літо за хвіст, але й відправитись у найвіддаленіші куточки планети: Велика Британія, Індія, Гонконг, США!

Хто знає, можливо вас надихне на свою власну пригоду.

“- Треба визнати, містере Ральф, ви обрали справді кумедний спосіб доказу того, що земля зменшилася! Отже, якщо її тепер можна об’їхати за три місяці…
– Усього у 80 днів, – зауважив Філеас Фогг”.

Рей Бредбері. Кульбабове вино.

Це повість для тих, хто любить поміркувати над сенсом життя, його плинністю і силою. Два брати переживають вир історій зі своїми друзями й родичами.

Якщо ви були у захваті від “Пригод Тома Сойєра”, то ця повість точно не залишить байдужим. Вона не менше динамічна і яскрава, щоправда, дитячу голову Дугласа відвідують по-дорослому глибокі думки.

“Вино з кульбаб. Ці слова — наче літо язиці. Вино з кульбаб — спіймане та закоркуйте у пляшці літо”.

Роберт Гайнлайн. Двері до літа.

А чи готові ви заморозити себе на 30 років, щоб помститися кривдникам? Якщо ні, але цікаво, що із цього вийде – цей роман знахідка! І якщо Едмон Дантес не заморожував себе, а чекав, виношував план помсти кожен день протягом більш ніж 10-ти років, то Девіс, головний герой роману, просто “заснув”. Прокинувшись у 2000-му році, Девіс опинився у новому Світі, із яким треба знайти спільну мову. Чи вдасться йому?

“Щодо дітей, я не сентиментальний: здебільшого це маленькі чудовиська, і це з ними не минає, поки вони не виростуть (а в деяких і після цього теж…)”.

Джоан Гаріс. П’ять чверток апельсина.

Ця книга занурить вас у Францію. Так глибоко, що на мить ви забудете де самі знаходитесь і захочете говорити із головними героями однією мовою. Фрамбуазі у спадок від матері залишилась книга рецептів, у той час, як братам і сестрам уся ферма і винний погріб. На перший погляд – обділили. Аж ніяк! Поміж кулінарних рядків спогади мами, які вона так ретельно приховувала від дітей, і тільки після своєї смерті наважилась зізнатись одній доньці. Цей роман – один рецепт. І страва, яка вийде наприкінці, залишить вас у літературному екстазі.

“Можливо, тому вона й передала мені свій альбом, річ, прямо скажемо, не надто цінну, якщо не брати до уваги особистих позначок і деяких зізнань, приписаних нею на полях поруч із кулінарними рецептами”.

Девід Ніколз. Ми.

Інколи так трапляється, що в одну мить розумієш – твоє життя пішло шкереберть. Із чоловіком ви абсолютно не підходите один одному, хоча й прожили усе життя разом. Стосунки із сином жахливі. Здавалося б, кінець…

Ця книга саме про той переламний момент у житті багатьох людей. Коли здавалося б усе втрачено. Але з іншого боку, саме зараз останній шанс поборотися за своє щастя. Попри не надто веселу зав’язку, роман веселий і легкий. Так би мовити, життєвий, де якоїсь мить кожен упізнає себе.

“- Я ні слова не сказала про грабіжників. Я сказала, що напевно наш шлюб себе вичерпав. Дуглас, мабуть, я хочу тебе залишити.
Я залишився сидіти на краю ліжка”.


Марк Лівін. Бабине літо.

Дитинство тільки з першого погляду безтурботне. Із перших рядків книги нам так і здається, адже що може хвилювати 10-ти річного хлопця?

Історія Ждана тим і примітна. що через призму дитячих міркувань, аналізу того, що коїться навколо ми бачимо дорослішання. Звичайно на те були свої причини – розлучення батьків. Це весела і водночас трагічна історія одного літа…

“Бува, отак якусь дрібничку знайдеш і потім довго-довго нею тішишся. Навіть більше тішишся, ніж чимось великим”.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар