пʼятниця, 9 вересня 2022 р.


Незламні духом. Книги від молодих українських авторів.

Книжки цих талановитих молодих авторів, можливо вивчатимуть у школі, а поки пропануємо вам знайомитися з декількома захопливими і гідними історіями.


Олена Кузьміна. Проєкт Лабіринт.

Новий роман-антиутопія молодої української авторки, який став майже пророчним.  Авторка описує світ, у якому суспільство поділено на касти, а держава ліпше за людей знає, що їм треба. Світ, де наддержава вирішила відділитись від інших країн і задумала моторошний експеримент, що може знищити суспільство. Тут люди щодня проходять загальнодержавні медитації, психотерапія є примусовою, панує культ здорового способу життя. Держава - найвеличніша соціальна установа у світі. Щороку будь-хто може потрапити до “Лабіринту” - засекреченого проєкту, участь у якому - найбільша честь. Кожен порядний громадянин знає, що всі чутки про смерті у “Лабіринті” - це лище  маніпуляції так званого “Опору”. Пані Сорок Третя, високопоставлена керівниця, втратила сина у шостому “Лабіринті”. Тепер вона очолює десятий проєкт і намагається врятувати одного з учасників хлопця на ім’я Тео, бо сама знає не з чуток, що насправді там відбувається.

 


Гаська Шиян. За спиною.

За сюжетом обранець 27-річної Марти у зв’язку з війною на сході країни, отримує повістку і вирішує проміняти затишне життя, хорошу роботу і саму Марту на бліндажі. Це руйнує її привичне життя і врешті дівчина і сама вирішує змінитись. Роман Гаськи Шиян зачіпає багато болючих і потрібних до обговорення у наших реаліях тем, як то військовий і моральний обов’язок, стереотипи суспільства, відчуття безпеки в сучасному світі, патріотизм, націоналізм, ставлення до переселенців, двомовність, порівняння культур і зрештою роль жінки, її сексуальності та її прав і свобод.


Ярослава Литвин. Рік розпусти Клауса Отто Баха.

         Сучасний іронічний пригодницький роман молодої авторки Ярослави Литвин. Історія оповідає про німця, який наполегливо вирушає на пошуки свого кохання в Україні. Інтернет-знайомство з українкою обернулось коханням усього життя. Клаус вирушає до незнайомої країни на пошуки жінки свого серця. Але доля не дуже усміхається головному героєві і підкидає все нові й нові пригоди та випробування. Врешті-решт доля змилостивиться і подарує Клаусові солодку мить щастя, а читачеві найнесподіваніший з усіх можливих фінал.


Остап Українець. Дискордія.

Події історичного роману розгортаються у 1840-х років у Австрійській імперії, коли під її владою перебувала частина українських земель. Європу охопила хвиля революцій “Весна народів”.  Австрійська імперія вибухає повстаннями. Кожен намагається визначити власне місце у імперії, яка для багатьох насправді чужа. Іґнацій Камінський відсидів у віденській в’язниці і повернувся у Станіслав. Він прагне незалежності українських земель від Австрійської імперії та вважає, що українці мають бути на одному боці із поляками. Іґнацій має певний авторитет серед місцевих революціонерів і активно долучається до дискусії - об’єднатися проти імперії чи кожному змагатися за своє.


Артемій Кірсанов, Сергiй Дзюба. Позивний “Бандерас”.   

Позивний “Бандерас” - це чи не найперший в Україні справжній військовий бойовик, заснований на реальних подіях. Книжка написана на основі щоденників нацгвардійця Сергія Башкова з позивним “Індіанець” та інших воїнів 93-ї бригади, які боронять мир на Сході України восени 2014 року. Розвідники, на чолі з капітаном Антоном Саєнком (позивний “Бандерас”), намагаються запобігти диверсії та знешкодити російського підривника. Події відбуваються поблизу рідного села Бандераса, яке він покинув 20 років тому. Думка про те, що на передовій у протистоянні з терористами гинуть молоді хлопці, не полишає головного героя. Аж ось доля підкидає новий шанс… І цього разу йому доведеться побороти свої найбільші страхи і зазирнути у ті спогади, від яких він тікав майже два десятиліття. Головні герої книжки мають реальні прототипи серед військових АТО, на жаль, деякі загинули. За книгою знято однойменний фільм, який був у прокаті наприкінці 2018 року. Кінофільм отримав премією “Золота дзиґа”.

Немає коментарів:

Дописати коментар